Ozan Tufan Fenerbahçe’den Ayrılacak Mı

Vitor Pereira; Fenerbahçe’ye yeniden imza attığı günden bu yana takımda çok fazla şeyi değiştirdi. Her şeyden önce, Portekizli teknik adamın Fenerbahçe’yi yeni sezonda 3-4-2-1 sistemi ile oynatmayı planladığını ifade etmeliyiz. Bunun yanı sıra, Pereira; sürpriz bir kararla yeni sezonda takımda kalması beklenen Caner Erkin’i kadro dışı bıraktı. Çok fazla transfer talep etmeyen Portekizli hoca; elindeki oyuncuların her birisinden verim almayı planlıyor.

Fenerbahçe’de olumlu bir hava hakim! Ancak, bu havadan nasibini alamayan bazı futbolcular var! Bunlardan birisi de Ozan Tufan!

Ozan Tufan’ın Durumu Ne Olacak?

1995 doğumlu Ozan Tufan; 2015 – 2016 sezonunun başında 7 milyon Euro karşılığında Bursaspor’dan transfer edilmişti. Bir dönem kadro dışı kalsa da takıma her zaman katkı yapmaya çalışan oyuncu; 2021 yılında olduğumuz şu günlerde Fenerbahçe’den ayrılmaya hazırlanıyor. Ozan Tufan’ın oynadığı bölgede Mert Hakan Yandaş, İrfan Can Kahveci, Luiz Gustavo, Miha Zajc gibi alternatifler var!

Euro 2020; Türkiye A Milli Futbol Takımı için ciddi bir hayal kırıklığı olmuştu. Ozan Tufan da takıma ayak uydurarak kendisinden beklenen performansı sergileyememişti. Bu noktada, Euro 2020 sonrası Ozan Tufan’ı satmayı düşünen Fenerbahçe; bu amacını ertelemek zorunda kaldı. Çünkü, oyuncu için beklenen 15 milyon Euro ve üzeri teklifler kulübe ulaşmadı.

Ozan Tufan da Takımdan Ayrılmak İstiyor

Luiz Gustavo, Mert Hakan Yandaş, İrfan Can Kahveci, Miha Zajc gibi isimlerin ardından neredeyse beşinci tercihe kadar düşen Ozan Tufan; en kısa sürede takımdan ayrılmak istiyor. Genç oyuncunun ilk hedefi Premier Lig’den bir kulübe imza atmak! Bir dönem Crystal Palace takımının Ozan Tufan ile ilgilendiği iddia edilmişti.

Ozan Tufan için İngiltere’nin yanı sıra İspanya ve Rusya’dan da tekliflerin olduğu öne sürülüyor. Geçtiğimiz sezon 6 gol ve 10 asist ile kariyerinin en iyi sezonunu geçiren oyuncu; İngiltere olmadığı takdirde bu iki ülkeden gelecek tekliflere olumlu bakıyor. Vitor Pereira ile geçmişte de çalışan oyuncu; Portekizli teknik adamın kendisine karşı olan tutumundan memnun değil!