Osman Zeki Korkmaz Manisa FK’dan Ayrıldı

TFF 1.Lig’de yaprak dökümü devam ediyor. Takdir edersiniz ki, bu ligde takımı kötü sonuçlar alan teknik direktörlere fazla tahammül edilmiyor. Birçok takım, teknik direktör değişikliğine başvurdu. Onlardan birisi de Manisa FK!

Ege Temsilcisi Ümraniyespor’a Yenildi

Manisa FK, TFF 1.Lig’in dokuzuncu haftasında Ümraniyespor ile karşı karşıya geldi. 22 Ekim 2023 Pazar gününün programında yer alan maç saat 16.00’da başladı. Maça Ümraniye Belediyesi Şehir Stadı ev sahipliği yaptı. Gürcan Hasova’nın yönettiği maç, her iki takım açısından da önem taşıyordu.

Manisa FK, Ümraniyespor karşısında favori olan taraftı. Ege ekibinin rakibine kıyasla daha iyi bir kadrosunun olduğu aşikar idi. Fakat, işler farklı gelişti. Ümraniyespor, maçtan 3-2 galip ayrıldı. Manisa FK’nın bu maçtaki gollerini Tugay Kaçar ve Sandro Lima kaydetti.

Manisa FK Yönetimi Kötü Gidişten Şikayet Ediyordu

Manisa FK, şu ana kadar TFF 1.Lig’de dokuz maça çıktı. Bu maçların üçünden galibiyet ile ayrıldı. Dört beraberlik ve iki mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 12 gole karşılık olarak kalesinde yedi gol gördü. Dokuz haftada 13 puan topladı. Güncel tarih itibariyle, sekizinci sırada yer alıyor. Aslında Manisa FK’nın durumu pek kötü değil! Ege temsilcisinin hedefi, sezonu ilk yedi içerisinde bitirmek! Sekizinci sırada yer alan Manisa FK’nın bunu başarma ihtimali bir hayli yüksek! Ancak, camia, Ümraniyespor maçında alınan mağlubiyetten rahatsızlık duydu.

Ayrılık Kararı Açıklandı

Manisa FK, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu açıklamada teknik direktör Osman Zeki Korkmaz ile yolların ayrıldığını duyurdu. 41 yaşındaki teknik direktöre şu ana kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür edildi.

Osman Zeki Korkmaz, 26 Ağustos 2021 ila 24 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbulspor’da görev yaptı. Sarı siyahlı takımı, 2021 – 2022 sezonunda Süper Lig’e çıkarmayı başardı. Ancak, 2022 – 2023 sezonunda alınan kötü sonuçlar, Osman Zeki Korkmaz’ın İstanbulspor’dan ayrılmasına neden oldu. 41 yaşındaki teknik adam, Haziran ayında Manisa FK ile sözleşme imzaladı. Genç teknik direktörün Manisa FK macerası sadece dokuz maç sürdü. Ege ekibindeki kariyerini 1.44 gibi düşük bir puan ortalaması ile sonlandıran Osman Zeki Korkmaz, daha iyisini yapabilirdi. Ancak, daha önce de ifade ettiğimiz gibi TFF 1.Lig’de üst üste yaşanan puan kayıplarına çok fazla tahammül edilmiyor.

Manisa FK Çorum FK’yı Konuk Edecek

TFF 1.Lig’de gözler onuncu haftaya çevrildi. Manisa FK, 29 Ekim 2023 Pazar gününün programında yer alan maçta Çorum FK ile karşı karşıya gelecek. Saat 12.30’da başlayacak olan maça Mümin Özkasap Spor Tesisleri ev sahipliği yapacak. Osman Zeki Korkmaz’ın ayrılmasının ardından bu maçta Manisa FK’nın başında yardımcı antrenör Mehmet Hüseyin Dalgıç olacak.