Osayi Samuel Transferinin Maliyeti Açıklandı

Fenerbahçe’nin İngiliz ekibi Queens Park Rangers’tan kadrosuna eklediği Osayi Samuel’in transfer maliyeti açıklandı. İlk önce haziran ayında takma dahil olacağı açıklanan fakat daha sonra acil ihtiyaç sonucunda transferi ocak ayına çekilen Osayi Samuel transferinin mali detayları sarı kırmızılı taraftarında dikkatini çekti.

İki kulübün sportif direktörleri Les Ferdinand ve Emre Belözoğlu yaptığı toplantılar sonucunda Osayi Samuel için 450 bin sterlin rakamında ortak noktayı buldu.

Oueens Park Rangers Israrlara Dayanamadı

Yaz transfer döneminde olduğu devre arası transfer döneminde de hızlı bir başlangıç yapan ve tahmin edilenden çok daha büyük transferlere imza atan sarı lacivertli ekip geçtiğimiz günlerde son olarak Osayi Samuel transferini açıklamıştı.

Daha önce Nijeryalı kanat oyuncusunun sezon sonunda takıma katılacağı açıklanırken sarı lacivertli takımın acil durum nedeni ile transferi öne aldığı açıklandı. Haziran 2021 tarihinde kadroya gelecek oyuncu Ocak 2021 tarihinde takımın geri kalanına katılacak.

Takım normal bir transferin bedelinin 2-3 milyon Euro’yu bulabileceğini söylerken, ocak ayında 6 aylık kiralanan bir oyuncu bulmanın daha zor olduğunu belirtti. Bu nedenle daha önce anlaşma sağlanamayan Queens Park Rangers takımı ile Fenerbahçe tekrar masaya oturdu. Samuel’in ocak ayından itibaren Fenerbahçe’ye katılmasını için cüzi bir bonservis beledi ödenmesine karar verildi.

Çıkan haberlere göre ilk olarak 750 bin sterlin isteyen Championship ekibi Queens Park Rangers, hem Samuel’in ısrarla Fenerbahçe’yi istemesi hem de sarı lacivertli kulübün devamlı olarak ısrar etmesi, anlaşmak için ortak bir yol bulmaya çalışması takımlar arasındaki görüşmeleri kolaylaştırdı.

Emre Belözoğlu 450 Bin Sterli’ne Anlaştı

İki kulübün sportif direktörleri Les Ferdinand ve Emre Belözoğlu yaptığı toplantılar sonucunda Osayi Samuel için 450 bin sterlin rakamında ortak noktayı buldu. Perotti’nin maaş yükünden de tamamen kurtulacak olan sarı lacivertliler, gelecek vaat eden bir yıldızı daha 1 milyon euronun altında bir rakama transfer etti. Hem de 4,5 yıllık bir sözleşme imzalandı.

Fenerbahçe’nin resmi sosyal medya hesaplarından ve web sitesinden yaptığı açıklamaya göre Osayi Samuel’in devre arasında takıma katılması için Queens Park Rangers ile anlaşa sağladıkları, genç yıldızın kısa sürede İstanbul’a gelerek sağlık kontrollerini tamamlaması ve ardından sözleşme imzalanması bekleniyor.