Ormanspor – Bursaspor Karşılaşması 84-80

ING Basketbol Ligi’nin 15. Haftasında kapanış maçı olan OGM Ormanspor, kendi sahasında Frutti Extra Bursaspor’u 84-80 mağlup etti.

Karşılaşma Özeti

Ankara Arenada OFM Ormanspor ev sahipliğine oynanan karşılaşmaya iyi bir başlangıç yapan konuk ekip Frutti Extra Bursaspor, ilk çeyreği 24-18 üstünlük ile bitirdi. İkinci çeyrekte de etkili oyununu devam ettiren yeşil beyazlı ekip, soyunma odasına 12 sayı fark ile 48-36 önde girdi. Üçüncü periyotta yaptığı etkili savunma ile maça tutunan OGM Ormanspor, çeyrek sonunda farkı 4’e indirerek skoru 54-58’e getirdi.

Büyük bir çekişme yaşanan final periyodunda, harika bir hücum performansı sergileyen ev sahibi kip OGM Ormanspor, sahadan 84-80 galip olarak ayrıldı. Ev sahibi takım galibiyet ile parkeden ayrılırken Bursa takımı son 8 maçında yenilgi yaşaması sonrasında adeta ligin dibine demir attı.

OGM Ormanspor’da Terrell Holloway, 22 sayı, 11 asist ve 10 ribaunt ile double-double yaparken, Stanton Kidd de 15 sayı ve 9 ribaunt ile galibiyete katkıda bulunan isimlerden biri oldu. Frutti Extra Bursaspor’da Malik Newman’ın 16 sayılık performansı, galibiyet için yeterli olmadı.

OGM Ormanspor bu sonuç ile birlikte 5. Kez galibiyet elde eden ev sahibi ekip ligde 12. Basamağa yükselirken iki maç eksiği bulunan Frutti Extra Bursaspor ise ligin son sırasında kaldı.

Karşılaşma Detayları

ING Basketbol Ligi’nin 15. Haftasında kapanış maçı olan OGM Ormanspor, kendi sahasında Frutti Extra Bursaspor’u 84-80 mağlup etti. Büyük bir çekişme yaşanan final periyodunda, harika bir hücum performansı sergileyen ev sahibi kip OGM Ormanspor, sahadan 84-80 galip olarak ayrıldı. Ev sahibi takım galibiyet ile parkeden ayrılırken Bursa takımı son 8 maçında yenilgi yaşaması sonrasında adeta ligin dibine demir attı.

OGM Ormanspor’un ev sahipliğinde oynan karşılaşma Ankara Spor Salonu’nda oynandı. Karşılaşmanın yönetimini yapan hakemler ise; Fatih Arslanoğlu, Alper Altuğ Köselerli, Osman Sinan İşgüder idi. Karşılaşmada yer alan taraflarda bulunan isimler ise;

OGM Ormanspor: Holloway 22, Erol Can Çinko 11, Kloff 13, Kikanovic 7, Hagins 13, Efe Ergi Tırpancı, Kidd 15, Tuna Han Dikmen, Kadir Bayram 3, Cevher Özer

Frutti Ekstra Bursaspor: Munford 6, Can Maxim Mutaf 14, Peters 9, Kadji 11, Oğuz Savaş 10, Tevfik Akdamar, Ender Arslan 6, Newman 16, Metin Türen 8

1. Periyot: 18-24

Devre: 36-48

3. Periyot: 54-58

Beş faulle çıkan: 38.50 Kadji (Frutti Ekstra Bursaspor)