Önder Karaveli Beşiktaş’ta Parlıyor

Süper Lig’in 18’inci haftasında kendi sahasında Göztepe’yi ağırlayan Beşiktaş, 3’üncü dakikada geri düştüğü maçta Cyle Larin ve Rachid Ghezzal’ın attığı iki golle birlikte sahadan 2-1 galip ayrıldı ve Sergen Yalçın’ın ayrılığından sonra başlayan yükselişini sürdürdü.

Siyah Beyazlılarda geçici olarak teknik direktörlük yapması için takımın başına getirilen Altyapı Koordinatörü Önder Karaveli, takımın başında gösterdiği performansla birlikte camiada ve yönetimde kendi kredisini açarken artık Beşiktaş’ta teknik direktörlük koltuğuna oturması en muhtemel aday haline gelmiş durumda.

Önder Hoca Camia İle Beşiktaş ile  Bütünleşti

Süper Lig’in 18’inci haftasında kendi sahasında Göztepe’yi konuk eden Beşiktaş’ta hayal kırıklığı yaşanan sezonda Sergen Yalçın’ın dramatik ayrılığından sonra takımın başına geçici olarak getirilen Önder Karaveli’nin mutluluğu yaşanıyor.

Siyah Beyazlıların uzun zamandan bu yana bünyesinde yer alan ve alt yaş takımlarına yaptığı dokunuşlarla birlikte öne çıkan Önder Karaveli, teknik direktörlük konusunda da oldukça iyi işler çıkarıyor. Beşiktaş’taki teknik direktörlük kariyerine ilk olarak Kayserispor karşısında çıkan ve Beşiktaş’ın 2 kere geriye düştüğü maçta yaptığı dokunuşlarla birlikte sahadan 4-2 ayrılarak ilk maçında taraftarı memnun etmeyi başaran Önder Karaveli, Fenerbahçe karşısında çıkılan maçta da iyi bir oyun sergileyen Beşiktaş’ta yaptığı hamleler ve çizdiği setlerle fark yarattı.

Fenerbahçe’nin kendi sahasında oynadığı maçta köşe vuruşu dahi kullanamadığı maçta bireysel hatalar nedeniyle rakibinin sahasından 1 puanla ayrılmak zorunda kalan Beşiktaş’ın Önder Karaveli ile çıktığı 3’üncü maç olan Göztepe maçı ise camia ile Önder Hoca’nın bütünleştiği maç olarak nitelendirilebilir.

Beşiktaş’ın yine geriye düşerek oynadığı maçta yerinde değişiklikler ve takıma yaptığı katkılarla öne çıkan Önder Karaveli, maç sonunda taraftarlar tarafından çağırıldıktan sonra gözyaşlarını tutamadı.

Başkan Ahmet Nur Çebi Önder Karaveli’nin Arkasında

Teknik sorumlu olarak çıktığı 3 maçtan 7 puanla ayrılmayı başararak Beşiktaş’ın geçiş sürecinde oldukça iyi bir iş çıkaran Önder Karaveli’nin bu performansı camianın ve yönetimin olumlu anlamda kafasını karıştırdı.

Beşiktaş’ın takımın başına getirmek istediği teknik direktör adaylarından olumlu cevap alamadığı ve teknik direktör konusunda oldukça sürüncemede kaldığı bir dönemde gösterdiği performansla birlikte taraftarın da sevgisini kazanan Önder Karaveli, bir süre daha Beşiktaş’ın başında olacak gibi görünüyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Göztepe karşısında oynanan maçtan sonra yaptığı açıklamalarda 5 Ocak 2022’de Katar’da oynanacak Süper Kupa Finali maçında da takımın başında olacağını ifade ettiği Önder Karaveli’nin arkasında olduğunu açıklaması Beşiktaş taraftarı tarafından da olumlu karşılandı.

Takımın efsane oyuncusu olan ve aldığı 2 kupayla birlikte taraftarı mest ettikten sonraki sezonda gösterdiği performans nedeniyle dramatik bir şekilde takımdan ayrılan Sergen Yalçın’dan sonra kendi kaynakları içerisinden bir teknik direktör daha çıkartmayı başaran Beşiktaş’ın bundan sonra göstereceği performans gelecek adına taraftarlarını heyecanlandırıyor.