Olimpiyatlara Bu Sene Dışardan Seyirci Yok

Yeni tip korona virüs (covid-19) pandemisi nedeni ile 2020 yılında Tokyo’da yapılacak olan olimpiyatların ev sahibi değişmese de tarihi değişikliğe uğramış ve 2021 senesinde yapılmasına karar verilmişti.

Temmuz 2021 tarihinde yapılması beklenen Tokyo 2020 Olimpiyatları ile ilgili öncelikli olarak yapılsın mı yapılmasın mı şeklinde tartışmaları yapılırken daha sonra seyircilere ve sporculara yeni tip korona virüs (civod-19) aşısının zorunlu tutulup tutulmayacağı tartışılmıştı.

Tokyo 2020 Olimpiyatları ile ilgili gün geçmiyor ki bir gelişme ve olay daha yaşanmasın. En son ise uzak doğu ülkelerinin Türk vatandaşlara yaptıkları nedeni ile büyük tepki görmüş ve bu tepkiler olimpiyat oyuncularına kadar gelmişti.

Tokyo 2020 Olimpiyatları ile ilgili ise yeni gelişme seyirciler ile ilgili. Japon hükümeti, yazın düzenlenmesi gereken 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na ülke dışından herhangi bir seyircinin alınamayacağı açıklandı. 

Deniz Aşırı Seyirciler Olimpiyatlarda Olmayacak

Japonya’da hükümetin, yeni tip korona virüs (covid-19) salgını nedeni ile Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na deniz aşırı seyirci kabul etmeme kararı alındığını açıkladı. Japon Kyodo ajansının yaptığı haberlere göre konuya ilişkin resmî açıklama, hükümet ve Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi’nin ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ay sonunda gerçekleştireceği düşünülen konferans sonrasında net bir karar verilecek.

Yapılan haberde Japon hükümetinin ve Japon halkının yeni tip korona virüs (covid-19) pandemisi ile ilgili sağlık endişelerinin giderek attığı ve birçok ülkede tespit edilen yeni tip korona virüs (covid-19) varyantları nedeni ile yurt dışından seyirci kabul edilmesinin mümkün olmadığı kararının alındığını, bu kararın ülke ve ülke vatandaşları için çok daha iyi olacağı yer aldı.

Meşale Turunda da Seyirci Yok

25 Mart’ta yapılacak olan Olimpiyat Oyunları meşalesi turunun da yeni tip korona virüs (covid-19) pandemisi nedeni ile seyircisiz gerçekleştirileceği düşünülüyor. Anlaşılan o ki Olimpiyat Oyunları 2021 yılında geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha farklı bir organizasyon olacak.

24 Temmuz – 9 Ağustos 2020 tarihinde yapılması düşünülen 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları 23 Temmuz – 8 Ağustos 2021 tarihine ertelenmişti.