Okan Buruk

Okan Buruk’tan Galibiyet Sonrası Açıklama

Süper Lig heyecanının 27’inci haftasında Medipol Başakşehir ekibi Aytemiz Alanyaspor’u konuk etti. 2-0 sona eren oyunun galibi İstanbul temsilcisi oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Teknik Direktör Okan Buruk, kaliteli bir rakibe karşı önemli bir galibiyet almış olduklarının altını çizdi.

Kendi evinde Aytemiz Alanyaspor ekibini konuk eden Medipol Başakşehir ekibi, mücadeleden 2-0 galip ayrıldı. Takımın tecrübeli Teknik Direktörü Okan Buruk ise oyunun ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Teknik adam galibiyeti hafta içi babasını kaybeden Senegalli oyuncusu Demba Ba’ya armağan ettiklerini ekledi. Bu sebeple de zor bir hafta geçirdiklerini ve üzüldüklerini söyledi. Buna rağmen dün profesyonelliği ile örnek olan oyuncunun ise sahada yer aldığına dikkat çekti.

Demba Ba için başsağlığı dileyen Okan Buruk, takımın yanında olduğu için de kendisine teşekkür dileklerinde bulundu.

Son İki Hafta İki Hazırlık Maçı

Maç sonrasında yapılan basın açıklamasında konuşan çalıştırıcı, futbolu özlediklerini ve sahalara geri dönmenin de güzel bir duygu olduğunun altını çizdi. 6 haftalık bir çalışma süreci geçirdiklerini ve oyuncuların ilk dönüşteki durumlarının ise gayet iyi olduğunu ifade etti.

İyi profesyonel bir gruba sahip olduğunu belirten teknik adam, birçok oyuncunun iyi bir şekilde döndüğünü ve antrenmanlara başlandığını söyledi. Yüksek tempoda çalıştıklarını ve son 2 haftada kendi aralarında iki hazırlık maçı yaptıklarını vurguladı.

Güncel Yazılar