Okan Buruk Başakşehir’den Ayrıldı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünün yaptığı açıklamaya göre, teknik direktör Okan Buruk ile karşılıklı olarak yollar ayırıldı. Turuncu-lacivertli ekip yapılan açıklamada, 2018-2019 sezonunun başından itibaren futbol takımının teknik adamlık görevini yerine getiren Okan Buruk ile karşılıklı olarak yolların ayrıldığını belirtti.

Ligin son şampiyonu Başakşehir yapılan açıklamaya kendilerini ligin 6. Şampiyonu yapan Okan Buruk’ a teşekkürlerini ve minnetlerini de eklemeyi unutmadı. Ayrıca kulüp tarihinde Okan Buruk’un ‘şampiyon takımın şampiyon teknik direktörü’ olarak her zaman özel olarak anılacağı da dile getirildi.

İşte Okan Buruk’un Başakşehir Karnesi

2018-2019 sezonunun başında İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünün teknik direktör Abdullah Avcı ile yollarını ayırmasından sonra göreve getirilen Okan Buruk, son yıllarda şampiyonluğa çok yaklaşmasına rağmen bir türlü şampiyon olma başarısını elde edemeyen turuncu lacivertli ekibi 2019-2020 sezonunda Türkiye Süper Lig şampiyonu yaptı.

Böylece, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Aykut Kocaman ve Hamza Hamzaoğlu’nun ardından lig tarihimizde hem aktif olarak futbol oynadığı dönemde, hem de teknik direktörlük yaptığı dönemde şampiyonluk sevinci yaşayan isimler arasında yer almayı da başardı.

Şampiyonlar Liginde de teknik direktörlük yapma şansını elde eden Türk teknik adam, devler liginde H grubunda Manchester United, RB Liebzig ve Paris Saint-Germen takımları ile mücadele etti. Okan Buruk şampiyonlar ligindeki tek galibiyetini iç sahada İngiliz devi Manchester United’a karşı alırken, diğer beş maçtan mağlup ayrıldı ve H grubunu son sırada tamamladı.

Başakşehir’in Yeni Teknik Direktörü Aykut Kocaman Oldu

Okan Buruk ile yollarını ayıran Başakşehir FK yeni teknik direktörünü açıkladı. Turuncu lacivertli ekibin yeni teknik direktörü, ligin tecrübeli teknik adamlarından Aykut Kocaman oldu. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, resmi açıklamayı Twitter hesabından yaptı. Sözleşmenin imzalanmasının ardından, Aykut Kocaman tesisleri gezdi.

Kocaman’ın Galatasaray maçında takımın başında olması bekleniyor. Daha önce İstanbulspor, Malatyaspor, Konyaspor, Ankaraspor ve Fenerbahçe’de teknik direktörlük konusunda başarısını tüm futbolseverlere kanıtlayan Kocaman, 2010-2011 sezonunda sarı lacivertli kulüp ile Türkiye Süper Lig kupasını kaldırma başarısını da göstermişti.