Nihat Özdemir ve Şenol Güneş Görüşmesi

11 Temmuz tarihinde başlayan EURO 2020’de grup maçları tamamlandı. Bu yıl önemli turnuvada mücadele eden A Milli Futbol Takımı’mız, futbol otoritelerinin aksine beklentilerin altında kaldı. Bilindiği üzere Türkiye, EURO 2020’de A Grubu’nda İtalya, İsviçre ve Galler ile aynı grupta yer aldı. EURO 2020’nin açılış maçında İtalya’ya 3 – 0 yenilen A Mill Futbol Takımı’mız, gruptaki ikinci maçında ise Galler’e 2 – 0 mağlup olarak gruptan çıkma şansını kaybetmişti. Gruptaki son maçında ise İsviçre’ye 3 – 1 kaybeden Türkiye, EURO 2020’ye puan dahi alamadan veda etmişti.

Özellikle İsviçre maçının ardından kameraların karşısına geçen teknik direktör Şenol Güneş, istifa edip etmeyeceği yönünde gelen bir soruya bu sonuçların hesabını yönetime vereceğini söylemişti. EURO 2020’de birçok şeyi başarmayı hedeflediklerini söyleyen tecrübeli teknik adam, kazanma hırsalarının ne yazık ki yeterli olmadığını söylemişti. Öte yandan A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Şenol Günel, Türkiye’ye döndükten sonra geçtiğimiz gün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Riva’da bir toplantı gerçekleştirdi.

Riva’daki Toplantının Detayları

EURO 2020’de adeta hüsrana uğrayan A Miili Futbol Takımı’mız, gruptan çıkamadı ve turnuvaya veda etti. Kafile Türkiye’ye döndükten sonra teknik direktör Şenol Güneş, daha önceden planlanan gün ve saatte Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir ile Riva’da toplantı gerçekleştirdi. İki taraf arasındaki bu toplantı yaklaşık 2.5 saat sürdü ve EURO 2020 durumu, hazırlık kampı ve Milli takımile ilgili diğer konular masaya yatırıldı. Futbolcuları hakkında konuşma yapan teknik direktör Şenol Güneş, en başından beri onlara güvendiğini ve güvenmeye devam ettiğini söyledi.

Takımdaki herkesin çok üzgün olduğunu dile getiren teknik direktör Şenol Güneş, alınan sonuçlar ile alakalı değerlendirmelerin devam ettiğini belirtti. Öte yandan Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası yolunda iddialı olduklarını başkan Nihat Özdemir’e söyleyen teknik direktör Şenol Güneş, ilk hedeflerinin Dünya Kupası’na gitmek olduğunu söyledi.

Gündemde İstifa Yok

Riva’da gerçekleitirilen bu topalntıda federasyon başkanı Nihat Özdemir, takım hakkında detaylı bir rapor istedi ve önümüzdeki haftalarda tekrardan bir toplantı yapma kararı aldı. Öte yandan bu toplantıda teknik direktör Şenol Güneş ile igili istifa konusu hiçbir şekilde gündeme gelmedi. Ayrıca bu önemli toplantıya milli takımlar sorumlusu Selim Soydan’da katıldı.