Nihat Özdemir

Nihat Özdemir Liglere İlişkin Konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir,  koronavirüs salgını sonrasında 12 Haziran günü tekrar başlayacak olan Süper Lig’e ilişkin açıklama yaptı. Ligdeki son 3 haftanın ise salgın şartlarının elvermesi durumunda seyircili oynayabileceğini  belirtti.

12 Haziran günü aranın ardından tekrar başlayacak olan Süper Lig mücadelelerine ilişkin TFF Başkanı Nihat Özdemir açıklama yaptı. 8 haftası kalan lig sürecinin son 3 haftalık mücadelesinde, yeni tip koronavirüs salgınında şartların elvermesi durumunda seyircili oynatılabileceğini belirtti.

Öte yandan gündemde sıkça konuşulan yabancı sınırına ilişkin de açıklama yapan yönetici, seneye sezon başlamadan, yabancı oyuncu hususundaki kriterlerin de yayınlanmasını düşündüklerini vurguladı.

Öte yadan kademeli olarak ise 3 sene içerisinde hedefe ulaşılacak bir program adına çalışmaların gerçekleştiğini vurguladı.

Türkiye’nin salgın döneminde büyük bir mücadele verdiğini de söyleyen TFF Başkanı, dünyada örnek gösterilebilecek ülkelerin de başında geldiğimizi ekledi.

Her Şey Talimatnamede Hazırlandı

Futbola ilişkin verilen kararlarla ilgili değerlendirme de yapan Nihat Özdemir, bu dönemde karar vermenin de kolay olmadığını söyledi. Ve kurulların da bu anlamda çok önemli bir çalışma temposu içerisinde bulunduğuna dikkat çekti.

Takımların liglere nasıl hazırlanacakları meselesine ilişkin de her şeyin talimatnamede hazırlandığının altını çizdi. Ve bunu da tüm takımlarla paylaştıklarını söyledi.

Güncel Yazılar