Nicolo Zaniolo’ya İngiltere Yolu Gözüktü

Galatasaray’da gündem transfer! Zalgiris ile deplasmanda oynadığı maçtan beraberlik ile ayrılan sarı kırmızılı kulüp, vakit kaybetmeden rövanş maçını düşünmeye başladı. Galatasaraylıların aylardan bu yana büyük bir merak ile bekledikleri Mauro Icardi, en sonunda Türkiye’ye geliyor. Arjantinli golcü, hafta sonu Türkiye’de olacak. Kendisini çok sayıda taraftarın havalimanında karşılaması bekleniyor.

Başkanvekili Erden Timur, merkez orta saha transferini bitirmek adına çaba gösteriyor. Kendisi, geçtiğimiz günlerde Fred transferini bitirmek için Londra’ya gitti. Brezilyalı oyuncunun Galatasaray’a transfer olma ihtimali bir hayli yüksek! Buna ek olarak, transfer döneminin sonuna kadar bazı futbolcuların Galatasaray’dan ayrılmaları söz konusu olabilir. Bahsettiğimiz isimlerden birisi Nicolo Zaniolo!

Newcastle United İtalyan Yıldızın Peşine Düştü

Nicolo Zaniolo, devre arası transfer döneminde Galatasaray’a transfer oldu. Sarı kırmızılı kulüp, bu oyuncu için Roma’ya 15 milyon Euro ödemeyi taahhüt etti. Söz konusu ödeme, birkaç yıla yayılarak gerçekleştirilecek. Buna ek olarak, oyuncu ile de 30 Haziran 2027 tarihine kadar sürmesi planlanan uzun bir sözleşme imzalandı. Nicolo Zaniolo, Galatasaray’dan yıllık 2.75 milyon Euro kazanacak. Ayrıca, iddialara göre oyuncunun serbest kalma bedeli 35 milyon Euro!

Şubat ayına geri dönelim! Yakından takip edenlerin bildiği üzere Avrupa’da transfer dönemi 31 Ocak 2023 günü tamamlandı. Türkiye’deki kulüplerin bir hafta daha süresi vardı. Nicolo Zaniolo; 2022 – 2023 sezonuna Roma’da başladı. Ancak, İtalyan kulübünde çok az süre buluyordu. Bir an önce ayrılmak ve kariyerine farklı bir kulüpte devam etmek istiyordu. Oyuncu ile ara transfer dönemi boyunca Milan ve Bournemouth ilgilendi. Roma, oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen her iki kulüpten de 30 milyon Euro talep etti. Hem Milan hem de Bournemouth, söz konusu bedeli ödemeye yanaşmadı. 31 Ocak 2023 günü gelip çattığında halen daha Roma’da yer alan İtalyan yıldız, Galatasaray’ın teklifini değerlendirdi.

Nicolo Zaniolo, Temmuz ayını bitirmeye hazırlandığımız şu günlerde Galatasaray’da mutlu olduğunu dile getiriyor. Ayrılık ihtimalinden hiçbir şekilde bahsetmiyor. Ancak, oyuncunun ismi farklı kulüpler ile anılıyor. Yeni sezonda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Newcastle United, Nicolo Zaniolo ile ilgileniyor. İngilizler, önümüzdeki günlerde bu oyuncu için Galatasaray’ın kapısını çalacaklar. Sarı kırmızılı kulüp, oyuncu için 35 milyon Euro bonservis talep ediyor. Söz konusu bedel, en çok 30 milyon Euro’ya düşürülebilir. Bir başka deyişle, Galatasaray’ın oyuncuyu 30 milyon Euro’nun altında bir bedelle satmaya kesinlikle niyeti yok!

24 Yaşındaki Oyuncunun İtalya’ya Dönme İhtimali Azalıyor

Nicolo Zaniolo’nun hedefinin İtalya’ya dönmek olduğunu iddia edenlerin sayısı pek az değil! Bu oyuncu ile hem Juventus’un hem de Milan’ın ilgilendiği söyleniyordu. Ancak, her iki kulüp de şu ana kadar Nicolo Zaniolo için Galatasaray’a resmi bir teklifte bulunmadı.