Newcastle United ve Brentford Maçında Gülen Taraf Yok

İngiltere Premier Lig’in 12. Haftasında Newcastle United, 20 Kasım Cumartesi günü kendi sahasında Brentford’u konuk etti. St. James Park’ta oynanan iki takım arasındaki bu bol gollü mücadele karşılıklı atılan goller ile 3 – 3’lük beraberlikle sona erdi. Ev sahibi Newcastle United’ın bu mücadeleki gollerini Lascelles, Joelinton ve Saint Maximin kaydetti.

Konuk takım Brentford’un golleri ise Toney, Henry ve Lascelles (kendi kalesine) attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen konuk takım Brentford, İngiltere Premier Lig’de bu sezon 4. Beraberliğini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Newcastle United, İngiltere Premier Lig’de bu sezon 6. Beraberliğini elde etmiş oldu.

Newcastle United ve Brentford Maçında Atılan 6 Gol

İngiltere Premier Lig’in 12. Haftasında oynanan karşılaşmanın 10. Dakikasında ev sahibi Newcastle United, Matt Ritchie’nin asistinde Jamal Lascelles’n attığı gol ile karşılaşmada 1- 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Bu golden 1 dakika sonra maçın 11. Dakikasında konuk takım Brentford, Sergi Canos’un asistinde Ivan Toney’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı.

Maçın 31. Dakikasında konuk takım Brentford, bir kez daha Sergi Canos’un asistinde Rico Henry’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 1 yaptı. Maçın 39. Dakikasında ev sahibi Newcastle United, oyuncusu Joelinton’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 2 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da  başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika karşılıklı atılan goller ile 2 – 2 berabere sona erdi. Maçın ikinci yarısında 61. Dakikada konuk takım Brentford, rakip oyuncu Jamal Lascelles’in kendi kalesine attığı gol ile karşılaşmada bu kez 3 – 2’lik skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 75. Dakikasında ev sahibi Newcastle United, Ryan Fraser’ın asistinde Allan Saint Maximin’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 3 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Newcastle United, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Bredford ile 3 – 3 berabere sona erdi.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Newcastle United’de Wilson ve Saint Maximin; konuk takım Brentford’ta ise Ghoddos ve Nörgaard maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Newcastle United ve Brentford’un Puan Sıralaması

İngiltere Premier Lig’in 12. Haftasında oynanan mücadelede deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen konuk takım Brentford, haftayı 1 puan ile kapattı. Böylece konuk takım Brentford, Premier Lig’de 13 puan ile on dördüncü sıraya geldi.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Newcastle United ise 1 puan ile haftayı kapatmış oldu. Böylece ev sahibi Newcastle United, Premier Lig’de puanını 6 yaptı fakat son sırada kaldı.