Nedim Özbey Ambulans Uçakla Türkiye’ye Getirilecek

Voleybol Erkekler CEV Kupası son 16 turunda 15 Aralık Salı günü Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, deplasmanda CV Guaguas Las Palmas’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi takım CV Guaguas Las Palmas, 3 – 1 kazandı.

Böylelikle Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, Avrupa macerasına son vermiş oldu. Maçın sonucu dışında yaşanan en önemli gelişme ise, Galatasaray HDI Sigorta Başantrenörü Nedim Özbey cephesinde yaşandı.

İspanya’nın Las Palmas kentinde rahatsızlandığı için hastaneye kaldırılna Nedim Özbey, Türkiye’ye tarifeli uçakla dönmesinin riskli olması sebebiyle ambulans uçak ile getirilecek.

Talimatı Bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Verdi

Hem Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın hem de A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın başantrenörlüğünü  yapan 65 yaşındaki Nedim Özbey, 16 Aralık Çarşamba günü yaşadığı rahatsızlık sebebiyle İspanya’nın Las Palmas kentinde hastaneye kaldırıldı.

Türkiye’ye dönerken Nedim Özbey’in tarifeli uçağa binmesinin riskli olmasından dolayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile başantrenörün Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmesine karar verildi.

Cumhurbaşkanı’ndan gelen talimat üzerine alınan karar neticesinde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı remi bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçağın, İspanya’nın Las Palmas kentinden TSİ 18.00’de hareket etmesi ve 22.00 civarında İstanbul’a inmesi bekleniyor.

Uçağa Binmeden Önce Video Yayınladı

İspanya’nın Las Palmas kentinde hastaneye kaldırılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmesine karar verilen başantrenör Nedim özbey, ambulans uçağa binmeden önce video aracılığıyla bir mesaj yayınladı.

Nedi Özbey mesaj olarak çektiği videoda, “Burada geçirdiğim 5 günlük hastalık süresinde beni bir an yalnız bırakmayan, ilgisi ve bilgilendirmeleriyle benim buradan tekrar vatan topraklarına dönmemi sağlamak için -ancak ambulans uçakla dönmemin uygun olması sebebiyle- Türkiye’den ambulans uçak yollayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, değerli devlet adamı ve büyük insana çok teşekkür ediyorum.

Gerçekten kalpten teşekkür ediyorum. Çok sağ olsun, çok var olsun. Devletin nefesini burada hissetmek çok farklı bir duygu. Çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Sağ salim bir şekilde ülkeye vardı ve özel bir hastaneye yatırıldı hemen.