NBA’in Yeni Yıldızı Belli oldu: Alperen Şengün

Türkiye, basketbolun yıldızlar sahasına bir isim gönderiyor. Artık NBA takipçileri gelecek sezondan itibaren bir yıldızı izleme imkanına erişecekler: Alperen Şengün

Houston Rockets tarafından draft edilen Alperen Şengün, önümüzdeki sezon NBA’de boy gösterecek yıldız isimlerden biri olacak. ABD, yıldız oyuncumuzla tanışmak için gün sayarken yerli basketbolseverler de bu heyecana ortak olmanın gururu içerisinde…

Draft Sınıfının En İyi Oyuncularından Biri Olarak Görülüyor

ESPN yazarı Mike Schmitz, geçtiğimiz günlerde basketbolcumuz Alperen Şengün ile bir röportaj gerçekleştirmiş ve Alperen’in Draft sınıfında yer alan en iyi sporculardan biri olduğunu düşündüğünü dile getirmişti. Özellikle sırtı dönük oyunları büyük övgü toplayan isim için 18 yaşındaki birine göre mükemmel seviyede olduğu not düşülmüştü.

Bu düşüncelere karşılık röportajda Shaquile O’Neal ve Hakeem Olajuwon gibi efsaneleri izlediğinden bahseden Şengün, her yıldızdan farklı bir şey öğrendiğini dile getirdi.

NBA’de özellikle son zamanlarda uluslararası oyuncuların sayısı ve bununla birlikte başarı payı arttı. Bu yıl ligin en değerli oyuncusu Sırp Nikola Jokic olurken şampiyonun yıldızı ise Yunan Giannis Antetokounmpo olmuştu.

NBA gözlemcileri Alperen Şengün’ü Nikola Jokic gibi dev isimlere benzetirken ayak oyunları ile yaptığı atışlarda Jokic’in izlerinin görüldüğü çok sık dile getiriliyor. Şengün ise röportajda verdiği demeçte bu benzetmelerle aynı fikirde olduğunu ve zamanını Jokic’i izleyerek ve yaptıklarını deneyerek geçirdiğini dile getirdi.

Alperen Şengün Kariyerine Houston Rockets’ta Devam Edecek

Alperen Şengün’ün bu yılın draft sınıfında rakiplerinden ayıran saf bir yeteneği olduğu düşünülüyor. Milli basketbolcumuz Alperen Şengün, özel bir sporcu olduğunu her fırsatta gösterirken sırtı dönük pozisyonlardaki atak başarısı, çembere yakın aldığı yüzü dönük topları bitirme yeteneği ve her iki eliyle de pozisyon kullanabilmesi gibi konular onu karşı konması güç bir hücum oyuncusuna çeviriyor.

Kariyerine Houston Rockets’ta devam edecek olan Alperen’e geniş bir süre verilmesi tahmin edilirken Türk basketbolunda da artık yepyeni bir heyecan fırtınası baş gösteriyor. Tüm gözler Alperen Şengün’ün üzerinde olacak iken gururla tüm gelişmelerinin merakla takip edileceği düşünülüyor.