NBA’de 2020 – 2021 Sezonunun Şampiyonu Belli Oldu

NBA’de uzun süreden bu yana devam eden heyecan sonlandı. Büyük çekişmeye sahne olan Milwaukee Bucks ile Phoenix Suns arasındaki serinin galibi Milwaukee Bucks oldu. Serinin son maçında rakibini 105 – 98 mağlup eden Milwaukee Bucks; şampiyon olmayı başardı. Bir başka deyişle, seriyi 4-2’ye getirerek rakibini mağlup etti.

Hem son maçın hem de serinin yıldızı ise tahmin edilebileceği üzere Giannis Antetokounmpo oldu. Final serisinin en değerli oyuncusu olarak seçilen Antetokounmpo; son maçta rakip potaya 50 sayı gönderdi.

Milwaukee Bucks’tan Müthiş Geri Dönüş

NBA’de 2020 – 2021 sezon finali; adına yakışacak bir maçla sonlandı. Milwaukee Bucks için bu seri oldukça zor geçti. Çünkü, serinin ilk iki maçını kaybederek 2-0 geriye düştüler. Sonrasında oynanan dört maçı da kazanan Milwaukee Bucks; 4-2 kazandığı bu seriyle NBA’in en dikkat çekici performanslarından birisine imza attı. Buna benzer bir olay en son 15 yıl önce yaşanmıştı. Seride 2-0 geriye düşen Miami Heat; üst üste kazandığı dört maçla beraber seriyi 4-2 kazanmıştı. Bir başka deyişle, Dallas Maveriks karşısında çok konuşulacak bir performansa imza atmıştı. Aynı olayın 2021 yılında da tekrarlanması; NBA severlerin hoşuna giden bir gelişme olarak dikkat çekti.

Milwaukee Bucks’ta maçın yıldızı tartışmasız Giannis Antetokounmpo oldu. 2018 – 2019 ve 2019 – 2020 sezonlarında sezonun en değerli oyuncusu ödülünü alan Antetokounmpo; bu sefer de 2020 – 2021 final serisinin en değerli oyuncusu olmayı başardı. Final maçında rakip potaya 50 sayı göndermesinin yanı sıra 14 ribaund ve 5 blok ile maçı tamamladı.

Milwaukee Bucks İçin Tarihi Şampiyonluk

2020 – 2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Milwaukee Bucks; tam 50 yıl sonra bu başarıya erişti. Bir başka deyişle, tarihi bir olaya imza attı.

Rakip Phoenix Suns ise iyi başladığı bir seriyi kaybetmenin hüznünü yaşadı. Özellikle 26 sayı atan Chris Paul ve 19 sayı kaydeden Devin Booker; çok uğraşmalarına rağmen seriyi takımlarına kazandıramadılar.

Serinin yıldızı Giannis Antetokounmpo; birçok NBA efsanesi tarafından tebrik edildi.