NBA Tarihinin En Pahalı Savunma Oyuncusu Fransız Rudy Gobert

Rudy Gobert Rekor Kazanca Utah Jazz’a İmzayı Attı

28 yaşındaki Fransa doğumlu Rudy Gobert NBA tarihinin en pahalı savunma oyuncusu unvanını aldı. Tecrübeli yıldız yanı zamanda NBA All Star kadrosunda da yer alırken, Utah Jazz ile nikah tazeledi. Tamı tamına 5 yıl için 205 milyon Dolar’a yeni sözleşmesine imza atan Fransız basketbolcu NBA tarihinin en pahalı savunma oyuncusu unvanını aldı.

205 milyon dolarlık yeni kontratına imza atan yıldız pivot Rudy Gobert NBA’da iki kez yılın savuna oyuncusu ödülünü kazanmayı başarmıştı.

Rekortmen savunma oyuncusu Rudy Gobert ile nikah tazeleyen Utah Jazz, Rudy Gobert’in yanı sıra bir başka yıldız oyuncusu Donovan Mitchell’i de kadroda tutmayı ve yeni sözleşme imzalamayı başardı.

Utah Jazz Fransız yıldız Rudy Gobert ile maksimum seviyede anlaşma imzalamaya çalışsa da, yıldız basketbolcu Gobert süper maksimum kontrat konusunda ısrarcı oldu ve yıldız pivotunu kaybetmek istemeyen Utah Jazz oyuncusu ile rekor bir bedele beş yıl için yıllık 41 milyon dolar toplamda ise 205 milyon dolara imza attı.

Geçtiğimiz günlerde ise Milwakue Bucks sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan yıldız basketbolcusu Giannis Antetokounmpo ile rekor bir bedele sözleşme tazeledi.

Milwakue Bucks ile iki kez MVP (En Değerli Oyuncu) unvanını alan Giannis Antetokounmpo süper maksimum bedele sözleşme yeniledi. Oyuncu 5 yıl için toplamda 228 milyon Dolar kazanacak.

Pivottan Şahane Performans

Bir savunma oyuncusu olmasına karşın 28 yaşındaki yıldız basketbolcu Rudy Gobert sayı üretkenliği anlamında da takımı Utah Jazz’a çok şey katıyor. Fransız yıldız Rudy Gobert NBA’de geride kalan son 20 karşılaşmada 15 defa double double (10+ sayı ve 10+ribaund) yapmayı başardı. 2 metre 16 santimetre boyundaki başarı savunma oyuncusu Rudy Gobert geçtiğimiz sezon ise NBA’de Utah Jazz forması ile maç başı 15,1 sayı 13,5 ribaunt ve 2 blok ortalaması ile oynayarak takımının en skorer oyuncularından biri olmayı başardı.

Rekortmen savunma oyuncusu Rudy Gobert ile nikah tazeleyen Utah Jazz, Rudy Gobert’in yanı sıra bir başka yıldız oyuncusu Donovan Mitchell’i de kadroda tutmayı ve yeni sözleşme imzalamayı başardı. Geçtiğimiz günlerde ise Milwakue Bucks sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan yıldız basketbolcusu Giannis Antetokounmpo ile rekor bir bedele sözleşme tazeledi.