NAMAĞLUP FİLENİN SULTANLARI AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA SON 16’YA KALDI

2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil A Milli Kadın Voleybol Takımımız, D Grubu’ndaki son mücadelesinde Hollanda’yı 3 – 0 mağlup ederek grup maçlarında 5’te 5 yaparak namağlup olarak Son 16 Turu’na adına yazdırdı.

Sırbistan, Romanya, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın orta ev sahipliği yaptığı 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası D Grubu’nda mücadele eden Filenin Sultanları, gruptaki 5. maçından galibiyet ile ayrılarak namağlup olarak Son 16 Turu’na kaldı. Romanya’nın Kaloşvar kentindeki BT Arena Cluj Napoca Salon’unda Hollanda ile karşılaşan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 3 – 0 galip ayrıldığı mücadelede ilk seti 25 – 21, ikinci seti 25 – 21 ve maç setini de 25 – 20 önde tamamladı.

Eda Erdem Dündar Son Grup Maçının En Skorer İsmi Oldu

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası D Grubu’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız, gruptaki son maçında Hollanda’yı 3 – 0 mağlup ederek adını namağlup olarak Son 16 Turu’na yazdırırken karşılaşmanın en skorer ismi ürettiği 16 sayı ile Eda Erdem Dündar oldu. Takım arkadaşlarına Ebrar Karakurt 15 sayı, Zehra Güneş 13 sayı, Hande Baladin ve Tuğba Şenoğlu 9 sayı ve Cansu Özbay 5 sayı ile destek olan oyuncularımız galibiyete ulaştı.

Türkiye – Hollanda Karşılaşmasının Detayları

Salon: BT Arena Cluj Napoca

Hakemler: Aleksandar Vinaliev (Bulgaristan), Sabine Witte (Almanya)

 Antrenör: Avital Selinger

Hollanda A Milli Takım Kadrosu: AnneBuijs, Eline Timmerman, Elles Dambrink, Nika Daalderop, Juliet Lohuis, Britt Bongaerts, Myrthe Schoot (L)

Yedekler: Knip (L), Grothues, Laura Dıjkema, Marrit Jasper, Celeste Plak, Indy Baıjens, Savelkoel Fleur, Maret Balkenstain, Korevaar Demi

Antrenör: Giovanni Guidetti

Türkiye A Milli Takım Kadrosu: Eda Erdem Dündar, Cansu Özbay, Tuğba Şenoğlu, Hande Baladın, Zehra Güneş, Simge Şebnem Akoz (L),Ebrar Karakurt

Yedekler: İlkin Aydın, Buse Ünal, Yasemin Güveli, Beliz Başkır, Meryem Boz, Meliha İsmailoğlu, Ayça Aykaç (L)

1. Set: Hollanda 21 – 25 Türkiye

2. Set: Hollanda 21 – 25 Türkiye

3. Set: Hollanda 20 – 25 Türkiye

Süre: 1 saat 21 dakika (1. Set: 26, 2. Set: 26, 3. Set:29)