Mustafa Muhammed’e İtalyan Talip

Galatasaray’ın 2020/2021 sezonunun devre arasında Mısır temsilcisi Zamalek’ten kadrosuna kattığı Mustafa Muhammed’in talipleri dur durak bilmiyor.

Bu sezona iyi bir başlangıç yapamayan ancak son haftalarda performans grafiğini yükseltmeyi başaran Mısırlı oyuncuyla alakalı basına yansıyan son haberler, Milli oyuncumuz Merih Demiral’ın da formasını giydiği İtalyan kulübü Atalanta’nın Mustafa Muhammed’in peşinde olduğu yönünde.

Mısırlı oyuncu şu an Zamalek kulübünün oyuncusu olarak görünüyor ancak 31 Aralık 2021’e kadar 4 milyon Dolar ödenmesi durumunda bonservisi Galatasaray’a geçecek.

Mustafa Muhammed’de Al-Sat Formülü

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezonun devre arasında Zamalek’ten kiraladığı Mustafa Muhammed, geldiği ilk dönemdeki kadar heyecan verici bir oyun oynayamıyor.

Çok yetenekli ve gol sezgisi yüksek bir oyuncu olmakla beraber, özellikle yaz transfer döneminde Fransız temsilcisi Bordeaux tarafından yoğun bir biçimde ilgilenilen Mısırlı oyuncu, transferin gerçekleşmemesi nedeniyle bir bunalıma girmiş ve ailesiyle alakalı durumlar da yaşadığı bunalımı derinleştirmişti.

2021/2022 sezonuna bu sebeplerle iyi bir başlangıç yapamayan Mustafa Muhammed, Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim tarafından da sertçe uyarılmış ve gidişatının iyi olmadığı konusunda toplantılar yapılmıştı. Ligin son haftalarında biraz daha kendisine gelen ve daha fazla çaba sarf ettiği görülen Mustafa Muhammed, her ne kadar en iyi formunda olmasa bile yine de Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Avrupa’dan birçok talibi olan oyuncuyla alakalı Galatasaray’ın ilk hedefi ise oyuncunun bonservis sorununu ortadan kaldırmak. Sarı Kırmızılılar, Zamalek kulübüne 2021 yılının sonuna kadar 4 milyon Dolar ödeyerek oyuncunun bonservisini kesin olarak almayı planlıyor.

Eğer bonservisi alındıktan sonra Mustafa Muhammed’e 10 milyon Euro ve üstünde bir teklif gelirse, Galatasaray oyuncusuyla hemen vedalaşabilir.

Atalanta Muriel’i Gönderiyor Mustafa’yı İstiyor

Mustafa Muhammed’in bonservisiyle alakalı Galatasaray ile Zamalek arasında temaslara yakın zamanda geçilmesi beklenirken, İtalya’nın önde gelen ekiplerinden Atalanta’nın da Mısırlı oyuncuya talip olduğu iddia ediliyor.

GianPieroGasperini yönetiminde uzun bir zamandan beri futbol tarihine geçecek nitelikte bir oyun oynayan ve birçok futbolseverin izlemekten keyif aldığı bir takım haline dönüşen Atalanta, her ne kadar gole çabuk gidebilen bir takım olsa da gol yollarında sıkıntı yaşayan 30 yaşındaki Kolombiyalı LuisMuriel ile yollarını ayırmak ve Mustafa Muhammed’i kadroya dahil etmek istiyor.

Muriel’in Avrupa’dan talipleri olması ve 30 milyon Euro gibi bir piyasa değerine sahip olmasını fırsata çevirmek isteyen İtalyan kulübü, Kolombiyalı golcüsünden gelecek paranın bir kısmıyla da Mustafa Muhammed’i kadrosuna eklemek istiyor.

Ders niteliğinde bir 3’lü savunmayla sahaya çıkan ve birçoğu kariyerinde düşüşe geçmiş oyuncusuyla inanılmaz işler çıkaran Gian Piero Gasperini yönetimindeki Atalanta’nın, eğer Mustafa Muhammed’i kadrosuna katmak istiyorsa 10 milyon Euro’yu gözden çıkarması gerektiği ifade ediliyor. Son birkaç sezondan bu yana İtalya’da ilk 5’in içinde yer almayı başaran Atalanta bu sezon oynanan 12 maçta topladığı 22 puanla 4’üncü sırada yer alıyor.