Mustafa Kapı İçin Beşiktaş Devrede

Galatasaray’ın bağlarını kesin bir şekilde kopardığı genç yıldız adayı Mustafa Kapı için Beşiktaş’ın adı ortaya atıldı. Mustafa Kapı’nın resti sonrası kulübü Galatasaray ile yolların ayrılmasının ardından Beşiktaş’ın transfer için araya girdiği iddia edildi.

Kulübü Galatasaray ile sözleşme uzatmaya yanaşmayan ve bu sebeple kadro dışı bırakılan Mustafa Kapı için Beşiktaş’a transfer iddiaları dillendirilmeye başlandı. Denizlispor alt yapısından yetişen ve 2014’te Galatasaray için Florya’nın yolunu tutan Mustafa Kapı’nın yeni sözleşmeye imza atmaması camiada şaşkınlıkla karşılandı. Genç oyuncu, 14 yaşındayken Jan – Olde Riekerink döneminde A takım ile idmanlara alınmıştı.

Sivasspor Maçında Tarihe Geçmişti

Süper Lig’in 17. haftasında oynanan Galatasaray – Sivasspor maçında 90+4. dakikada oyuna giren 16 yaşındaki Mustafa Kapı geceye damga vuran isim olmuştu. Bu maçta görev almasının ardından Mustafa Kapı, Galatasaray A Takımı forması giyen en genç oyuncu ünvanını Emre Belözoğlu’ndan kapmış oldu.

Mustafa Kapı Kimdir?

Mustafa Kapı, 8 Ağustos 2002 tarihinde Denizli’de dünyaya geldi. Denizlispor altyapısında görev alırken 7 Ocak 2014 tarihinde Galatasaray altyapısına transfer olan genç oyuncu, sarı-kırmızılıların alt yaş takımının şampiyon olarak tamamladığı Kalimerhaba Cup 2015’te turnuvanın en iyi oyuncusu seçilmiş ve dikkatleri üzerine çekmişti.

İlk olarak 2016 yılında o zamanın Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink tarafından A Takım antrenmanına alınan Mustafa Kapı, 14 yaşında olmasına rağmen güçlü fizik yapısı ve etkili teknik özellikleriyle dikkat çekmişti.

Orta sahanın merkezinde görev yapan Mustafa Kapı, oyunun hem hücum hem de savunma tarafını başarılı bir şekilde oynayabiliyor. Genç yıldız, güçlü fiziğini ve günümüz futbol yapısına uygun çift yönlü oynayabilme yeteneğini istikrarlı bir şekilde koruyup geliştirebilirse bu özellikleri onu oldukça değerli bir futbolcu yapacağa benziyor.

Son iddiaların ve kadro dışı bırakılmasının ardından genç oyuncu Mustafa Kapı’nın geleceğinin ne yönde ilerleyeceği, Galatasaray ile birlikteliğinin kesin olarak bitip bitmediği ve Beşiktaş’a transfer olup olmayacağı gibi sorular hala cevaplanmayı bekliyor.