Mustafa Kapı

Mustafa Kapı Avrupa’yı İstediği İçin Galatasaray Sözleşmesini Yenilemeyecek

Galatasaray ekibinde forma giyen en genç oyuncu olan Mustafa Kapı, Avrupa’da oynamak istediğini ifade etti. Bu sebeple de sarı kırmızılı takımın önermiş olduğu yeni sözleşmeyi kabul etmeyen başarılı futbolcu, La Liga ekiplerinin de dikkatini çekti.

Galatasaray forması giyen ve henüz 16 yaşında olan genç sporcu Mustafa Kapı, Avrupa’da oynamak istediğini kulübüne belirtti. Bu yüzden de sarı kırmızılı yönetimin yeni sözleşme teklifini kabul etmeyen Kapı, La Lige ekiplerinin dikkatini çekti.

Cimbomun en genç oyuncusu olan ve 30 Haziran’da Galatasaray ile sözleşmesi bitecek. Mustafa Kapı, Atletico Madrid ve Valencia ekiplerinin dikkatini çekmeyi de başardı.

Dev Takımlar İstiyor

22 Aralık 2018 tarihinde Sivasspor maçına 90+5 uzatma dakikalarında, Sofiane Feghouli yerine sarı kırmızılı takıma giren Kapı’nın sözleşmesi, 30 Haziran itibariyle sonlanacak. Sözleşme yenileme krizi olduğu için ise oyuncunun sarı kırmızılı takımda yer alıp almayacağı henüz net değil.

Yaz döneminde de serbest kalacak olan genç sporcu için ise transfer olacağı takımın klasmanına göre Galatasaray yönetimi yetiştirme bedeli almış olacak.

Kapı’nın temsilcisi Necdet Ergezen ise, yetenekli sporcunun İspanya’ya uygun bir futbolcu olduğunu ifade etti. Öte yandan edinilen bilgilere göre Atletico Madrid ve Valencia ekiplerinin yanı sıra, Villarreal, Celta Vigo, Real Sociedad da ilgilenenler arasında yer alıyor.