MUSTAFA CENGİZ KULÜPLER BİRLİĞİNDEN AYRILDI

Süper Lig kapsamında Ezeli rakibi Beşiktaş ile piyasaya şampiyonluk yarışında devam eden ligin sarı kırmızılı takımı Galatasaray’ın başkanlık görevini yapan Mustafa Cengiz’den flaş bir karar geldi. Süper Lig kapsamında Ezeli rakibi Beşiktaş ile piyasaya şampiyonluk yarışında devam eden ligin sarı kırmızılı takımı Galatasaray’ın başkanlık görevini yapan Mustafa Cengiz kulüpler birliği yönetim kurulundaki görevi bırakma kararı aldı.

Mustafa Cengiz görevini bırakırken kulüpler birliğinin artık bir birlik olmadığı ve bazı kulüplerin aralarında çıkarlarının temsil edildiği bir yer haline geldiğini belirterek kulüpler birliği yönetim kurulundaki görevinden ayrıldığını belirtti.

CENGİZ’İN AÇIKLAMASI

Süper Lig kapsamında Ezeli rakibi Beşiktaş ile piyasaya şampiyonluk yarışında devam eden ligin sarı kırmızılı takımı Galatasaray’ın başkanlık görevini yapan Mustafa Cengiz’den Beklenmeyen bir hamle geldi. 

Toplantıların ve yapılan faaliyetlerin Kulüpler Birliği amacına ters düştüğünü belirterek, kulüpler birliğinin tüm klipleri ortak paydada buluştuğu bir yer olmadığını ve bazı takımların ortak çıkarlarının söz konusu olduğu bir yer haline gelen bir yer olduğunu belirtti. Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’ın başkanlık koltuğunda oturan isim Mustafa Cengiz kulüpler birliği yönetim kurulundaki görevini bırakma kararı aldı.

YÖNETİM KURULUNDAKİ İSİMLER

Türk iş insanı ve Göztepe Kulübü’nün 46 başkanlığını yapan Mehmet sepilin görevden ayrılmasının ardından Boşta kalan kulüpler birliği başkanlık koltuğu için bir seçim yapılmış ve 5 Şubat 2021 tarihinde tek aday olan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın başkanı Ahmet Nur Çebi başkanlık koltuğuna oturmuştu.

Ahmet Nur Çebi’nin başkanlık koltuğuna oturmasının ardından oluşturulan yönetim kurulunda sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın başkanlık görevini yapan Mustafa Cengiz, sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Kulübü’nün başkanlık görevini yapan Ali Koç, bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un başkanlık görevini yapan Ahmet Ağaoğlu, geçtiğimiz sezonun şampiyon ekibi Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nün başkanlık görevini yapan Göksel Gümüşdağ, ski başkan ve sarı-kırmızılı İzmir temsilcisi Göztepe’nin kulüp başkanlığını yapan Mehmet Sepil, Süper Lig’in bir asırlık koca çınarı Ankaragücü’nün kulüp başkanlık görevini yapan Fatih Mert,İstanbul temsilcisi Fatih Karagümrük’ün başkanlık koltuğunda oturan isim Süleyman Hurma ve bir başka İstanbul temsilcisi olan Kasımpaşa’nın yönetim kurulu üyesi Süleyman Hurma yeni yönetim kurulunda yer alıyordu.