MOSTAFA MOHAMED’IN OLIMPIYAT KRIZI: GITMEK İSTIYOR

Geçtiğimiz sezonu averajla ikinci sırada tamamlayan Galatasaray, bu sezon Şampiyonlar Ligi ön elemeleri oynamaya hak kazanmıştı. Bu ön elemeler sebebiyle sezonu çok erken açacak olan Sarı kırmızılılarda bir de kriz ortaya çıktı.

Galatasaray’ın Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed’in yönetimden flaş bir talepte bulunmaya hazırlandığı öğrenildi. Buna göre Mısır Olimpik milli takımına davet edilen Mostafa Mohamed’e Galatasaray’ın izin vermemesi üzerine Mostafa Mohamed’in atağa kalkacağı iddia edildi.

Galatasaray’da başkanın kim olacağı henüz netlik kazanmadığı için transferlerde somut bir adım atılamıyor. Aynı zamanda teknik direktörün kim olacağı konusunda da soru işaretlerinin sürmesine neden olan bu durum eldeki futbolcularla ilgili adım atmayı da engelliyor. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de Mostafa Mohamed konusunda da kriz çıktı.

OLİMPİYATLAR’DAN DOLAYI KAFASI KARIŞIK

Mustafa Muhammed için çok zorlu iki seçenek önünde yer alıyor. Bir tarafta kulübünün Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarının oynanacak olması öte yandan aynı tarihlerde Mısır Milli Takımı ile birlikte Tokyo Olimpiyatı’nda forma giyme ihtimali golcü oyuncunun kafasını bir hayli karıştırdı.

23 yaşındaki golcü futbolcu, eğer Olimpiyat’a katılılırsa Cim Bom’un Devler Ligi 2. ön eleme karşılaşmalarında forma giyemeyecek.

İSTANBUL’A GELEREK İZİN İSTEYECEK

Kulübün Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında çok ihtiyacı olan oyuncuya izin vermemesi üzerine oyuncunun daha büyük adımlar atması bekleniyor. Buna göre Mısırlı oyuncu İstanbul’a gelerek Olimpiyat için kulüpten izin isteyecek.

Devler Ligi’nde yer alacak olan Galatasaray’ın 2. ön eleme turundaki ilk maçı 20-21 Temmuz’da oynanacakken, Mısır’ın ilk maçı ise 22 Temmuz’da İspanya’ya karşı olacak.

GAMAL OYNAMASINI UMUYOR

Mustafa Muhammed’in izin almak üzere İstanbul’a geleceği öğrenilirken Mısır Olimpik Milli Takımı Antrenörü Moatmed Gamal ise konu hakkında, Mustafa’nın, kulübünün yetkililerle görüşmek üzere Türkiye’ye gideceği ve olimpiyatlarda yer alabilmeyi çok istediği, bunun gerçekleşmesi adına büyük bir umut taşıdığını ifade etti.

Mısır Futbol Federasyonu Başkanı Ahmed Mujahid de, Mustafa Muhammed’in olimpiyat takımındaki en etkili oyunculardan biri olduğuna dikkat çekerek kendisinin Tokyo olimpiyatlarında olmayı çok istediğini söyledi.