Mostafa Mohamed’e Rekor Fiyat Geldi

Galatasaray’ın devre arası transfer döneminde kadrosuna Mısır’ın Zamalek takımından 1,5 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Mostafa Mohamed, Süper Lig’de attığı goller ve yüksek performansı ile dev kulüplerin de radarına girmeyi başardı. Genç golcüden beklenmedik bir performans geldi.

Çıktığı 6 maçta 4 gol atan Mısırlı oyuncunun Galatasaray tarafından bonservisi alınmak isteniliyor. Satın alma opsiyonu ile kiralanan futbolcu için İngiliz basınında flaş bir haber yayınlandı. Mısırlı golcü için rekor bir fiyat söz konusu oldu. İşte Mostafa Mohamed’e gelen rekor fiyat…

Beklenenden Üstün Bir Performans

Galatasaray uzun süren arayışların ardından golcü sorununu Mostafa Mohamed ile çözmüştü. Sezona Diagne ve Falcao ile başlayan sarı kırmızılı takım iki futbolcudan da istediği verimi alamadı. Özellikle Falcao’yu büyük bir umut ile takıma eklemesine rağmen oyuncunun sahada yer almadığı maçlar aldığı maçları geçti. Falcao’nun uzun süren sakatlığının ve Diagne’nin performans düşüklüğünün ardından kadroya Mostafa Mohamed eklendi.

Diagne’nin kiralanması ile birlikte açılan boşluğu fazlasıyla dolduran Mısırlı oyuncu 1,5 yıllığına kiralandı. Yıldız futbolcu Galatasaray forması işe çıktığı 6 maçta 4 gole imza attı. Genç ve çevik bir oyuncu olan Mostafa Mohamed çıktığı ilk maçlardan itibaren beklenenin çok üstünde bir performansa imza attı.

Bu sayede hem sarı kırmızılı takımı taraftarı hem de yönetimi tarafından kısa süre içerisinde benimsendi. Mısırlı oyuncunun kalıcı olarak takıma eklenmesi için uğraşılıyor. Takıma satın alma opsiyonu ile kadroya sahil edilen futbolcu ile ilgili yeni gelişmeler ise yaşanmaya devam ediyor.

Abdurrahim Albayrak’tan Gelen Açıklama

Galatasaray’ın 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, devre arasında takıma katılan Mısırlı golcü ile ilgili şok açıklamalarda bulundu. Abdurrahim Albayrak, salı günü takımla birlikte olduğunu, Mostafa Mohamed ile de konuştuğunu ve kendisine baba diye hitap ettiğini belirtti.

Seviyesinden oldukça memnun olduğunu ve bütün Türklerin Mısırlı oyuncuyu çok sevdiğini kendisinin Türkçe öğrenmeye de başladığını söyledi. Abdurrahim Albayrak, Galatasaray’ın kesinlikle satın alma maddesini devreye koyacağını, bu yıl içinde bonservisini alacaklarını söyledi. Mostafa Mohamed’in Metin Oktay gibi oynadığı takıma ve taraftara Metin Oktay’ı hatırlattığını söyledi.