Mostafa Mohamed Geldi Falcao Gitti

Sarı kırmızılı takımda transferin son saatleri oldukça yoğun ve hızlı geçiyor. Avrupa da transfer gününün kapanmasına sayılı saatler kala sarı kırmızlı takımda Mısırlı golcüsü 23 yaşındaki Mostafa Mohamed’ i Fransız ekibi Bordeaux için Fransa’ ya gidip sağlık kontrollerinden geçen golcü oyuncu transferinde yaşanan son dakika pürüzü ile transferden vazgeçildi.

Fransızlar Mısırlı Golcüden Vazgeçtiler

Sarı kırmızlı takımda transfer son anlarında sürpriz bir şekilde Mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed’ e gelen teklifi kabul eden Galatasaray oyuncunun transferine izin verilmişti.

23 yaşındaki oyuncu Mostafa Mohamed Fransa’ ya gidip sağlık kontrolünden geçtikten sonra golcü oyuncunun bonservisine sahip olan Zamalek’ in transferde oldukça fazla zorluklar çıkarması üzerine Fransız kulübü oyuncunun transferinden son anda vazgeçtiler.

Transfer sürecinde sarı kırmızlı takımda kiralık olarak oynayan oyuncunun bonservis alma hakkı 2022 Haziran ayına kadar Galatasaray takımındaydı. Sarı kırmızlı yönetim oyuncunun kulübü olan kulübü Zamalek ile 4 Milyon Dolar Bonservis konusunda anlaşılmıştı ve bu bedeli sarı kırmızılı yönetim 2022 Haziran ayının sonuna kadar ödemesi gereken bedel.

Oyuncu Fransa’ya gidip Bordeaux ile anlatı ancak sonrasında Fransız kulübünden oyuncunun bonservis bedeli için belirlenen tutarın yaklaşık olarak 7 Milyon Euro pesin olarak istenmesi sonucu transferin gerçekleşmediği öğrenildi.

Bu olaylar üzerine 23 yaşındaki oyuncunun Mısır da bulunan babası kulübü Zamalek ‘ e giderek sorunların bir an önce çözülmesi için kulüp binasında gittiği ancak bunun da bir fayda sağlamaması üzerine transfer sürecinin bu şekilde noktalanmış oldu.

Mostafa Mohamamed Galatasaray’a Nasıl Dönecek?

Mostafa Mohamed ile ilgili çıkan haberler arasında 23 yaşındaki oyuncunun sarı kırmızlı takımdan habersiz olarak izni olmadan Fransız kulübü ile transfer görüşmeleri yapmak için Bordeaux gitme kararı alması da sarı kırmızlı kulüpte bir hayli şaşkınlık yarattı.

Mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed’in Türkiye de bu sezon mental olarak sorunlar yaşaması bunu performansına da yansıtması ile teknik direktör Fatih Terim ile sorunlar yaşadığı belirtilen oyuncunun bu sebepler ile sarı kırmızlı takımdan ayrılmak istediği için Fransa ya gittiği söylendi.

Sarı kırmızılı yönetimden oyuncunun transfer süreci ile alakalı neler yaşandığı ile alakalı açıklamalar yapılması bekleniyor.