Morutan Sarı Kırmızı Renklere Veda Edecek

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı geçen sezon takımına dahil ettiği 23 yaşındaki Rumen oyuncu Morutan’ı bu sezon başka bir takıma kiralık olarak vermeyi düşünüyor. Geçen sezon 33 maça çıkan genç oyuncu Morutan bu sezon daha fazla maça çıkabileceği ve daha fazla katkı sağlayacağı bir takıma geçip piyasa değerini yükseltmeyi hedefliyor.

Şu an Morutan’ın piyasa değeri 35 Milyon Euro. Bu piyasa değerini arttırmak hem oyuncu için hem de takım için oldukça önemli. Taze teknik direktör Okan Buruk genç oyuncunun kiralık olarak gittiği takımda daha fazla maça çıkabileceğini ve çıktığı maçlar sayesinde de daha fazla kendisine bir şeyler katabileceğine inanıyor.

Morutan Sivasspor’a mı Gidiyor

Transfer sezonun başlangıcından bu yana Sivasspor takımı genç oyuncu için Galatasaray yönetimi ile görüşmelerini sıkı tutmaya başladı. Sivasspor süreci hızlandırmış olsa da başka bir İstanbul takımı olan Fatih Karagümrük’te devreye girdi.

Morutan ve menajeri kiralama fikrine sıcak bakıyorlar. Genç oyuncu sadece menajerine İstanbul’da kalmak istediğini söylediği için Fatih Karagümrük süreçleri daha da hızlandırmaya başladı.

Fatih Karagümük’ün ardından Kasımpaşa takımı da hem Dursun Özbek hem de Morutan’ın menajeri ile görüşmeler ayarladı. Morutan’ın 1 yıllık maaşı 600 bin Euro. Onu kiralayan takım bu maaşı ödemekle yükümlü olacak.

Morutan’ın menajeri Kasımpaşa ile görüşmek için birkaç gün içinde İstanbul’a gelecek. Morutan gideceği takımda en iyi şekilde performans sergileyip daha başarılı ve daha iyi bir formda sarı kırmızılı renklere dönmek istiyor.

Geçen sezon Yunus Akgün Adana Demirspor’a kiralandıktan sonra takıma sunduğu katkılardan dolayı Galatasaray yönetimi ve Galatasaray taraftarı bu durumundan oldukça memnun kalmışlardı.

Morutan’da Yunus Akgün gibi takıma geri geldiğinde ilk 11’de istenen bir oyuncu olmak için gideceği takımda en iyi şekilde mücadele etmek istiyor. Bu yüzden menajeri ile doğru bir karar verip seçimini iyi yaparak 2022 – 2023 sezonunun yıldız oyuncuları arasına girmek için en iyi adımı atmak istiyor.

Morutan İstanbul’da Kalacak

Genç oyuncu İstanbul’da kalmak istediği için elinde iki seçenek var. Fatih Karagümrük ya da Kasımpaşa. Her iki takım da görüşmeleri hızlandırıp süreci transfer sezonu bitmeden tamamlamak istiyor.

Yeni sezonda Morutan’ı hangi takımda göreceğimiz şimdiden merak ediliyor.