Montpellier Kendi Sahasında Rahat Kazandı

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında Montpellier, 25 Aralık Cumartesi günü kendi sahasında Angers’i konuk etti. Mosson Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Angers oldu. Ev sahibi Montpellier’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Savanier, Cozza, Ristic ve Mavididi kaydetti.

Diğer yandan konuk takım Angers’in golünü ise Pereira attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Gerald Baticle önderliğindeki konuk takım Angers, Fransa Ligue 1’de bu sezon 6. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı farklı kazanan teknik direktör Olivier Dall’oglio yönetimindeki Montpellier, Fransa Ligue 1’de bu sezon 9. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Montpellier ve Angers Maçının Golleri Asistleri, Kart ve Oyuncu İstatistikleri

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında oynanan mücadelenin 14. Dakikasında ev sahibi Montpellier, oyuncusu Tej Savanier’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 30. Dakikasında ev sahibi Montpellier, bu kez Teji Savanier’in asistinde Nicolas Louis Marcel’in attığı gol ile aradaki farkı 2’ye çıkartarak karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 45+1. Dakikasında konuk takım Angers, oyuncusu Mathias Pereira Lage’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 1 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika atılan goller ile 2 – 1 sona erdi. Maçın ikinci yarısında 51. Dakikada ev sahibi Montpellier, Stephy Alvaro Mavididi’nin asistinde Mihailo Ristic’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 1 yaptı. Maçın 76. Dakiksında ise ev sahibi Montpellier, bu kez Stephy Alvaro Mavididi’nin attığı gol ile aradaki farkı bu kez 3’e çıkartarak karşılaşmada skoru 4 – 1 yapmış oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Montpellier, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Angers’i 4 – 1 mağlup etti.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Montpellier’de Sambia; konuk takım Angers’te ise Boufal maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Buna ek olarak ev sahibi Montpellier’de Germain, Giocch,n, ve Thuler; konuk takım Angers’te ise Bobichon, Taibi ve Ninga oyuna daha sonrada dahil olan futbolcular oldular.

Montpellier ve Angers’in Puan Durumu

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmandan mağlubiyet ile dönen konuk takım Angers, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu ve Ligue 1’de 25 puan ile on birinci sırada kalmış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rahat bir galibiyet alan ev sahibi Montpellier ise Ligue 1’de puanını 31 yaptı ve beşinci sıraya yerleşmiş oldu.