MKE Ankaragücü, Hikmet Karaman ile Anlaştı

MKE Ankaragücü, teknik direktör Hikmet Karaman ile anlaşma sağladı. Taraflar 1,5 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.

Başkent ekibinden yapılan açıklamaya göre Beştepe Tesisleri’nde gerçekleştirilen kulüp başkanı Sayın Fatih Mert’in katılı ile gerçekleşen imza töreni ile MKE Ankaragücü yeni teknik direktörlük görevine Hikmet Karaman’ı getirdi.

1,5 yıllık sözleşme imzaladıkları yeni teknik direktör Hikmet Karaman kulüpte bu görevi dördüncü kez üstlendi. Daha önce ise Hikmet Karaman 2006, 2007 ve 2009 yıllarında MKE Ankaragücü’nün başına geçen Hikmet Karaman düşme potasında olan takımı tehlikeli bölgeden uzaklaştırmak için teknik direktörlük görevini bir kez daha üstlendi. 1,5 yıllık sözleşme imzalayan teni teknik direktör Hikmet Karaman’ın MKE Ankaragücü’ne hayırlı olmasını temenni eden Fatih Mert, başarılı teknik adama başarılar diledi.

Daha Önce İkili Arasında Neler Oldu?

Başkent temsilcisi MKE Ankaragücü ile Hikmet Karaman’ın ilk buluşması 2006 yılında gerçekleşmişti. Ligin 21. Haftasında şubat ayında takımın başına geçen Hikmet Karaman o zamanlar düşme hattında bulunan MKE Ankaragücü’nü kurtarmış takımı 39 puan ile 13. Sıraya getirmişti.

Sezon sonu Hikmet Karaman ile devam etmeyen takım ile Hikmet Karaman’ın ayrılığı pek uzun sürmedi. Karaman ilk 5 hafta galip gelemeyen takımın başına tekrar getirildi ve sarı lacivertli takım kalan 29 maçta 11 galibiyet alarak ligde 42 puan ile yine 13. Sıraya geldi. Bir sonraki sezon için ise MKE Ankaragücü Hikmet Karaman ile yollarını ayırmadı.

Bir Kez Daha Hikmet Karaman

Takımın üçüncü Hikmet Karaman dönemi ise 2009 yılında başladı. Ligin son 9 haftası göreve gelen Karaman, elde ettiği 5 galibiyet ile sarı lacivertli takımı bir kez daha kümede tutmayı başardı. Bir sonraki sezonun 12. Haftasında ise Hikmet Karaman görevinden ayrıldı.

MKE Ankaragücü ile son maçına 8 Kasım 2009 yılında çıkan Hikmet Karaman 11 yılı aşkın bir süre sonra tekrar MKE Ankaragücü’nün teknik direktörü oldu. İlk üç gelişinde takımı kurtaran ve kümede kalmasını sağlayan Hikmet Karaman bu sefer 19 puan ile 20. Sırada bulunan ekibi bir kez daha yukarılara taşımak için elinden geleni yapacak.

MKE Ankaragücü, Hikmet Karaman ile şimdiye kadar toplam 64 maça çıktı. Bu maçlarda 25 galibiyet 12 beraberlik ve 27 yenilgi aldı. 64 maçta 82 gol atan MKE Ankaragücü kalesinde 80 gole de engel olamadı.