Mısırlı Genç Golcü Galatasaray’a Geliyor

23 Yaşındaki Mostafa Mohamed İçin İmza An Meselesi

Galatasaray’da yaşanan sakatlıkların ve cezalı oyuncuların yarattığı fırsat ile forma bulan genç futbolcular özellikle oynanan son beş maçta gösterdikleri performans ile hem teknik heyeti hem de yönetimi oldukça mutlu ettiler.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Fatih Terim liderliğindeki sarı kırmızılı takımda birtakım radikal değişiklikler gündeme geldi. Zamalek’e yakın bir kaynak ise oyuncunun kariyerine Avrupa’da devam etmeyi istediğini bildirdi. Zamalek’ten ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Mostafa Mohamed’in ilk tercihinin ise ilk 11’de görev alabileceği Galatasaray olduğu iddia edildi.

Başta Falcao olmak üzere gerek yüksek maliyetleri gerekse istenilen performanstan uzak olmaları sebebiyle elden çıkarılması planlanan yaşlı futbolcuların yerini, sarı kırmızılı takım genç ve başarıya aç oyuncular ile doldurmayı planlıyor.

2020-2021 sezonu ara transfer döneminde alınan radikal kararları uygulamayı planlayan Fatih Terim ve kurmayları genç yıldız adaylarının peşinde. Mısır basınında da yer alan haberlere göre 28 Kasım 1997 doğumlu “Geleceğin Salah’ı” olarak da anılan Mustafa Mohamed’in ara transfer döneminde Galatasaray kadrosuna katılması bekleniyor.

Prensipte Anlaşıldı!

Hali hazırda Mısır Premier Ligi ekiplerinden Zamalek’te top koşturan genç yetenek Mohamed’in Mısır basınında yer alan haberlere göre Galatasaray ile prensipte anlaşmaya vardığı iddia edildi.

Zamalek’e yakın bir kaynak ise oyuncunun kariyerine Avrupa’da devam etmeyi istediğini bildirdi. Zamalek’ten ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Mostafa Mohamed’in ilk tercihinin ise ilk 11’de görev alabileceği Galatasaray olduğu iddia edildi.

Prensip anlaşması yapıldığı öne sürülen Mostafa Mohamed’in Ocak ayında Galatasaray ile imza atarak sarı kırmızılı formayı giymesi bekleniyor.

Mısırlı genç yetenek Mohamed 97 Mısır Premier Lig karşılaşmasında yaklaşık 7000 dakika görev alırken bu karşılaşmalarda 32 gol ve 7 asist ile takımının 39 skoruna doğrudan katkı sağladı. Geleceğin Salah’ı olarak adlandırılan Mustafa Mohamed kariyeri boyunca 118 resmi karşılaşmada oynadığı takımların formasını terletirken toplamda 39 gol ve 10 asist yapayı başardı.

1 metre 85 santimetre boyundaki genç futbolcunun sarı kırmızı ekibe maliyetinin ne olacağı ise merak konusu. Mısırlı golcü Mohamed’in güncel bonservis bedeli 2,5 milyon Euro (güncel kur ile yaklaşık 24 milyon Türk Lirası).