MİLLİLER GİNE İLE 0-0 BERABERE KALDI

A Milli Futbol Takımımız EURO 2020 hazırlıkları için yapmış olduğu hazırlık maçında Gine ile 0-0 berabere kaldı.

A Milli futbol takımımızın Antalya Stadyumu’nda oynanan hazırlık maçında Gine ile karşı karşıya geldiği mücadeleyi Aliyar Aghayev yönetti.

Mücadele tıpkı başladığı gibi 0-0 sona erdi. EURO 2020’den önceki Türkiye’deki son prova olan Gine karşılaşmasında teknik direktör Şenol Güneş, performansını görmek istediği oyuncuları bir kez daha izledi.

1 Haziran’da Antalya kampını sonlandıracak olan Ay Yıldızlılar 2 Haziran’da Almanya’ya giderek EURO 2020 hazırlıklarını sürdürecek.

Milliler 3 Haziran’da bir hazırlık maçı daha yapacak. Moldova ile oynanacak olan hazırlık maçı, saat 20.00’de başlayacak ve TRT SPOR kanalından naklen yayınlanacak.

KADRO 26 KİŞİYE DÜŞECEK

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, yapacağı değerlendirmenin ardından şu anda 30 kişi olan kadroyu EURO 2020 için 26 kişiye kadar düşürecek.

Ay yıldızlı ekip Almanya kampına bu 26 kişiyle gidecek.

Gine Milli Patronu Didier Six: “Sonuçtan Memnunum”

Gine Milli Takım Teknik Direktörü Didier Six, Milli Takım ile yapmış oldukları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Fransız teknik adam, sonuçtan memnun olduklarını belirtti. Oynadıkları oyunla Türkiye’yi zorlamalarının kendilerine moral verdiğini belirten Six, iyi oynamak istedikleri bu maçtaki sonuçtan ve oyuncularının mücadelesinden memnun olduğunu ifade etti.

ŞENOL GÜNEŞ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Daha iyi önde baskı yapmaları gerektiğini ifade eden usta çalıştırıcı takımın daha akıcı, daha az top kaybı yaparak oynamaları gerektiğini ifade etti. Takımın oyunun yönünü değiştirirken çok yavaş kaldığını belirten Güneş rakiplere bu şekilde şans verdiklerini belirtti.

EURO 2020 öncesi takımdan ayrılacak olan 4 oyuncu ile ilgili kararını 1 Haziran akşamı vereceğini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı şimdilik bir sakatlıklarının olmadığını, bu kararı verirken son ana kadar beklemek zorunda olduklarını ifade etti. Güneş ayrıca böyle bir karar vermenin heyecan ve zorluğunu yaşadığını da belirtti.

Farklı oynayacak rakiplerinin hepsine karşı hazır olmak durumunda olduklarını söyleyen Şenol Güneş, yaklaşık olarak belli bir kadrolarının olduğunu ifade etti.