Milli Yüzücüler Tokyo’da Final Göremedi

Tokyo 2020 heyecanı devam ediyor. Millilerimizin zorlu mücadeleler verdiği müsabakalarda 11 Türk yüzücü oyunları tamamlarken sıra vedaya geldi.

Olimpiyat Oyunları fırtınasında ise sadece tek bir isim yarı final heyecanına kalma imkanı elde ederken geri kalan sporcularımız Tokyo’ya veda etme faslına geçmeye başladı. Milli yüzücülerimiz Tokyo 2020’de finale kalamadı.

11 Yüzücü 16 Stilde Yarıştı

Tokyo Su Sporları Merkezi’nde Olimpiyat Oyunları fırtınası devam ediyor. Yarışlarda toplam 11 Milli yüzücümüz yer alırken 16 stilde zorlu bir mücadele söz konusu oldu. Tek bir yüzümüz yarı final heyecanına ortak olurken diğer kategorilerdeki Millilerimiz elemeleri geçemeyerek turnuvaya veda etti. Yarı finale kalan Milli yüzücümüz ise 200 metre kelebek stilinde mücadele veren Defne Taçyıldız oldu.

Milli yüzücümüz Defne kendi serisinde 4. Sırada yer alırken genel sıralamada ise 12 sırada kendisine yer buldu. Böylelikle 18 yaşındaki Milli Yüzücümüz Defne adını yarı finale yazdırmaya hak kazanmış oldu. 16 yüzücünün zorlu bir mücadele verdiği yarı final fırtınasında ise genel sıralamada 14. Olan Milli yüzücü,  final karşılaşmasında kendisine yer bulamadı. Yarı finalde turnuvaya veda eden isimlerden oldu.

Elemeleri Geçemeyen Milliler

Tokyo 2020 fırtınasında Defne Taçyıldız haricindeki Milli yüzücülerimiz elemeleri geçemedi. Olimpiyat Oyunları’nda Milli Yüzücü Berkay Ömer Öğretir 100 ve 200 metre kurbağalamada mücadele verirken bir diğer Milli Yüzücümüz Emre Sakçı sadece 100 metre kurbağalamada zorlu bir yarış gösterdi.

Millilerden Beril Böcekler 400 metre serbestte yarışırken Merve Tuncel 400, 800 ve 1500 metre serbestte ve Deniz Ertan 800 ve 1500 metre serbestte kozlarını ortaya koydu.

Milli yüzücülerden Viktoria Zeynep Güneş 200 metre karışıkta yarışırken Berke Saka 200 metre sırtüstünde yarıştı. Millilerden Ümit Can Güneş 100 metre kelebekte mücadele verirken Yiğit Aslan 800 metre serbestte ve Baturalp Ünlü ise 200 metre serbestte mücadele verdi fakat çetin çabaları elemeleri geçmeye yeterli olamadı.

Ayrıca Millilerden Deniz Ertan, Merve Tuncel, Beril Böcekler ve Viktoria Zeynep Güneş’ten oluşan kadınlar 4×200 metre serbest ekibi de elemeleri geçemeyerek yarı final heyecanına ortak olamadı.