MİLLİ TAKIMIN PERFORMANS DETAYLARI

Milli takımımız, Bizim Çocuklar UEFA Dünya Kupası elemlerinde ilk maçta, Karadağ maçında rakibi ile 2-2 berabere kaldı. İkinci maçta ise Cebelitarık’ı 3-0 yenen A Milli Takım son maçına Hollanda karşısında çıkacak.

Hollanda ile oynayacağı maçı kazanmak isteyen ve grubu lider olarak tamamlamak isteyen milli takımımız son maçına iyi bir şekilde hazırlanıyor. İngiltere’nin riskli ülkeler grubunda olduğumuz için bazı milli takım oyuncuları Türkiye’deki Karadağ maçına gelememişti. Hollanda maçına İngiltere’de oynayan oyuncularımız gelebilecek.

MİLLİ TAKIMIN PERFORMANS DETAYLARI

Milli Takımda Halil Dervişoğlu

Milli takım performansı eleştirilen bir diğer isim Enes Ünal, Halil Dervişoğlu yerine ilk 11’de sahaya çıktı ve 9.dakikada penaltı kaçırarak eleştirilerine bir yenisini daha ekledi.

Enes’in yerine ikinci yarıda dahil olan Halil Dervişoğlu, Hakan ile yaptığı mükemmel verkaç sonucunda kilidi açmayı başaran oyuncu oldu. Genç Halil, maçtan sonra oynadığı futbol ile herkesin taktirini topladı. Maçtan sonra eleştirilen diğer bir konu ise Şenol Güneş’in sahaya koyduğu oyun planı ve oyuncu tercihleri oldu. A Milli takımın, Karadağ ve Cebelitarık maçlarında gösterdiği performans sebebiyle Hollanda deplasmanında oldukça zor bir maç bizleri bekliyor.

MİLLİ TAKIMIN PERFORMANS DETAYLARI

Süper Lig’de Bindik Bi’ Alamete

Türk futbolu, çok çok uzun bir zamandır kan ağlıyor. Mevcut düzenin, TFF’nin ve futbolun geleceğini düşünmeyen yönetimlerin de buna müsaade ettikleri oldukça ortada. Takımlarımız Avrupa’da başarılı olamıyor, Avrupa’ya gitmek konusunda her geçen gün daha zor şartlar onları bekliyor. Bir de tüm bunlardan sonra bir garabetten farkı olmayan yabancı kuralıyla işler daha da zorlaştırılıyor.

Bir antrenörün Pro Lisans alana kadar ağır bir ekonomik yükün alta girdiği, altyapıların vahim halde olduğu, ligde oynatılan yerli oyuncuların önemli bir kısmının başka milli takımlarda oynadığı ve diğer kısmının da milli takım havuzunda olmadığı ligimizin yöneticileri bu yabancı kuralını bir sihirli değnek gibi görüyor belli ki. Cem Karaca üstat haklı…

Süper Toto Süper Lig’de bu yıl çok fazla yabancı sınırından dolayı sıkıntıları görecek gibiyiz. Hem takımlar hem de oyuncular nasıl bir oyun kuracaklar ve stratejileri nasıl olacak merak ediliyor.

Aynı zamanda da bu stratejilerin bir olumlu getirisi olacak mı o da oldukça merak ediliyor.