MİLLİ TAKIMDA BAŞARI

13 Kasım 2021 gününün sabahında gruptan 2’inci çıkabilmesi adına dahi 2 maçını kesin kazanması ve Norveç’in de puan kaybetmesini bekleyen Millilerimiz, Hollanda’nın da yaşadığı ekstra puan kaybıyla birlikte artık gruptan direkt çıkma ihtimalini hesaplayabilir.

Eğer Hollanda, Norveç ile karşılaşacağı son maçta rakibine mağlup olur ve Türkiye de Karadağ karşısında galip gelirse, averaj hesabında Türkiye’nin önde olması durumunda gruptan direkt çıkan takım Türkiye olacak.

Karadağ maçını kesin bir şekilde kazanmak isteyen Türkiye milli takımı 6-0’lık Cebelitarık maçındna sonra oldukça moralli bir deplasman maçına çıkacak.

GALATASARAY’IN DERBİ HAZIRLIKLARI

Galatasaray milli takım arasından sonra kendi evinde Fenerbahçe ile oynayacağı Türkiye’nin dev derbisinde hem şampiyonluk yarışında doğrudan rakibi olan Fenerbahçe’yi yenmek hem de dev derbide maç günü bilet ve loca satışlarının yanı sıra stadyumdaki etkinlik ve GSstore’de yapılacak olan satışlarla birlikte önemli bir gelir kaynağına erişmeyi de hedefliyor.

Yeni adıyla birlikte Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF stadyumu ilk derbisine ev sahipliği yapacak ve uzun bir zaman sonra ilk kez NEF stadyumu tam kapasite ile hizmet verecek.

GALATASARAY’IN FORVET ADAYLARI

Sezon başında teklifler olan Mbaye Diagne ve Bordeaux’un kapısından dönen Mostafa Mohamed’in satılması bekleniyor. Bunun için Galatasaray forvet takviyesi için kolları sıvamış durumda.

Galatasaray’a aday forvetlerden olan 2 isimde İngiltere’den ilki Premier League’de Norwich City forması giyen Teemu Pukki olurken bir diğer isim Championship’te Blackburn forması giyen Ben Brereton Diaz.

EMRE BELÖZOĞLU HEDEFİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Daha önce sadece Türkiye’de değil, italya, İngiltere ve ispanyada futbol oynamış olan genç teknik adamın en önemli avantajlarından bir tanesi İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca konuşabiliyor olması. 5 büyük ligde görev almayı hedefleyen genç teknik adam için dil biliyor olması oldukça önemli.

Futbolculuk döneminde çalıştığı hocalarından öğrendiği teknik şeyler ile ilgili sürekli not tuttuğunu ifade eden genç teknik adam Roberto Mancini, Diego Simeone, Fatih Terim, Mircea Lucescu, Luis Aragone, Sam Allardyce ve Greame Souness gibi önemli futbol adamlarıyla birlikte çalıştı ve önemli şeyler öğrendi.