MİLLİ TAKIM ÜÇ MAÇTA ON GOL ATTI

Milli takım Türkiye 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında geçtiğimiz ay, mart ayında üç farklı maça çıktı. 2021 yılındaki ilk maçlarına çıkan Türkiye son olarak 2020 yılının kasım ayında maça çıkmıştı. Bu üç maçında sahada on kez rakip takımın kalesini havalandıran Türkiye oldukça başarılı bir performans sergiledi. Hollanda ve Norveç karşısında kesin bir galibiyet elde eden Türkiye Dünya Kupası elemelerindeki favori takım olmayan Letonya karşısında tökezledi.

MİLLİ TAKIM YEDİ PUANDA

Milli takımımız Türkiye 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında kendi grubunda iki maç kazanıp bir maçta da berabere kalınca yedi puana ulaştı. Kendi grubunda yedi puanla lider konumunda olan Türkiye’yi Hollanda karada ve Norveç takip ediyor. Beşinci sırada Letonya son sırası ise Cebelitarık yer alıyor.

Türkiye üç maçta on gol attı.4 koli Burak Yılmaz, iki golü ozan tufan, iki golü Hakan Çalhanoğlu, birer golleri de Çağlar Söyüncü ve Kenan Karaman attı. Onun dışında Türkiye’de performansı en iyi olan diğer isimler iyisi kaleci Uğurcan Çakır ve yeni genç isimlerden Mert Müldür. Milli takım Türkiye’nin yenilenen ve genç isimleri oldukça başarılı bir şekilde performans sergiledi.

Sadece üçte üç yapacakken Dünya Kupası elemeleri kapsamında çok da iyi bir performans olmayan detone karşısında istenmeyen bir beraberlik alarak tökezledi. Üçte üç galibiyet yapmak için sahaya çıkacak olan Letonya karşısında Türkiye istediği başarıyı elde edemedi.

MİLLİ TAKIMIN SONRAKİ MAÇI EYLÜLDE

Milli takım Türkiye’nin bir sonraki maçı eylülde olacak. Bu sefer Hollanda’nın ev sahipliğinde oynanacak olan maça kadar Türkiye arada hazırlık maçı olarak Alanya’da mayıs ayında Azerbaycan ile Antalya’da ise yine mayıs ayında kuzey ilanda ile karşılaşacak. Bu maçlar içinde hazırlıklarına kaldığı yerden devam edecek olan Türkiye Eylül‘deki maçlar içinde tüm hazırlıkların tamamlanacak ve o zaman kendi grubunda yine üçte üç yaparak tüm dünyaya kendi performansını ve en iyi halini göstermek istiyor.

Şenol Güneş öğrencileri şimdi kendi takımlarına kendi ülkelerine ve kendi oynadıkları liglere geri döndüler. Bir sonraki hazırlık maçı için tekrar toplanacak olan ekip o zamana kadar kendi takımlarında performanslarını sergileyecekler. Milli takım Türkiye Şu zamana kadar oldukça iyi bir performans sergiledi. Bu performansını Eylül ayında da devam ettirmek isteyen Türkiye başarılarına başarı katmak istiyor.