MİLLİ TAKIM TÜRKİYE LETONYA SINAVINA ÇIKACAK

Türkiye milli takımı 11 Ekim Pazartesi akşamı saat 21.45’te Letonya deplasmanına çıkacak. Ekim ayı içerisindeki son Dünya Kupası Avrupa eleme maçına çıkacak olan Türkiye milli takımı kasım ayına kadar olan süreçte Letonya ile galibiyetle kapanış yapmak istiyor.

Dün akşam oynanan Norveç maçında kendi evinde oynadığı maçı beraberlikle tamamlayan Türkiye milli takımı önemli bir puan kaybı yaşadı. Golü erken bulan, 6. Dakikada Cengiz’in asistliğinde ve Kerem’in topu ağlara göndermesi ile sevinen ve öne geçen Milli takım Türkiye kontrolünü golden sonra kaybetti ve maç beraberlikle sonuçlandı.

TÜRKİYE LETONYA MAÇINDA GOL VE KONTROL ARAYACAK

Türkiye milli takımı Letonya maçında hem galibiyet hem de kontrol arayacak. Norveç maçında 6. Dakikada gelen golle sevinen Türkiye sonrasında kontrolü kaybetti ve topla buluşma süresini oldukça azalttı.

Baskılar sonucunda Norveç beraberliği yakaladı. Aynı sonucu Letonya maçında yaşamak istemeyen Türkiye milli takımı hem golü yine erkenden bulmak istiyor hem de bu sefer kontrolü kendisinde tutmak istiyor.

11 Ekim Pazartesi akşamı Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kapsamında ekim ayında oynayacağı son maça çıkacak olan Türkiye milli takımı Letonya deplasmanına gidiyor. Letonya’da galibiyetle dönmek isteyen Türkiye 90 dakika boyunca rakibini hem zorlayıp hem de onun ataklarını geri püskürtmek istiyor.

TÜRKİYE STEFAN KUNTZ İLE GALİBİYET İSTİYOR

A milli Türkiye futbol takımımız yeni teknik direktörü Stefan Kuntz ile beraber ilk galibiyetini Letonya maçında almak istiyor. Taze teknik direktör oyuncuları ile çalışıp Norveç maçına hazırlanmıştı. Galibiyete yaklaşmışken gelen beraberlik golünden dolayı Stefan Kuntz galibiyeti bir sonraki maça bırakmak zorunda kaldı.

Hem oyuncular hem teknik ekip hem teknik direktör hem de taraftarlar ve Türk halkı ülke temsilcimizin direkt olarak Dünya Kupası’na gitmesini istiyor. Türkiye milli takımı şu an G Grubu’nda 12 puanla 3. Sırada yer alıyor.

Hollanda milli takımı 16 puanla lider, Norveç ise 14 puanla 2. Sırada yer alıyor. Türkiye milli takımı Letonya ile oynayacağı maçı kazanarak puanını 15’e yükseltmenin peşinde. Maçlar devam ediyor ve Türkiye milli takımı için daha henüz bir şey bitmiş değil.