MİLLİ TAKIM NORVEÇ’E İZİN VERMEDİ

A Milli takımımız Türkiye doğru hikayesi de üç gol attı ve üç puanı kendi hanesine yaz dedi. 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında Norveç ile karşı karşıya gelen Türkiye müthiş bir performans sergiledi ve rakibinin gol atmasına izin vermeyerek sahadan ayrıldı. Rakibin üç gol atan ve kendi kalesine gol ya kapatan Türkiye üç puanı alarak sahadan ayrıldı.

MİLLİ TAKIM ÇOK FORMDA

Milli takımımız Türkiye oldukça formda bir performans ile sahaya çıkıyor ve maçları kazanıyor. İlk olarak kendi grubunda Hollanda ile karşı karşıya gelen milli takım Türkiye o maçı kazandı ve ikinci olarak Norveç ile karşı karşıya geldi maçı da rakibin hiç gol atmasına izin vermeyerek kendisi üç gol atarak maçı kazandı.

Bir sonraki hedef 30 Mart Salı günü oynanacak olan Letonya maçın. Milli takımımız Norveç karşısında müthiş bir performans sergiledi ve rakibinin hiçbir atana hiçbir çocuğuna izin vermeyerek sahadan ayrıldı. Henüz daha dördüncü dakikada attıkları ilk golü de sevinç ve Mutluluğa erken başlayan Türkiye’nin sevince 59. dakikada da kesinleşti.

Maçın ilk golü dördüncü dakikada ozan tufandan geldi. Yusuf Yazıcı’nın Pası ile buluşan ozan tufan şutunu vurdu ve top Norveç’in filesi ile buluştum. Skor dördüncü dakikada 1-0 olmuştu.

Maçın ikinci golü 28. dakikada yine Yusuf Yazıcı’nın pası ile oldukça etkili oldu. Yusuf Yazıcı’nın pasıyla buluşan Çağlar Söyüncü Kafa vuruşu ile topu Norveç’in kalesi ile buluşturdu. Maçın ilk yarısında başka hiçbir gol olmayınca Türkiye iki gol farkıyla 45 dakikayı tamamladı. 15 dakikalık devre arası için takımlar soyunma odalarına geçti. Norveç’in pas konusunda hem de oyun kurma konusunda oldukça sıkıntılar çekiyordu ve Buda sahaya yansıyordu.

MİLLİLER İKİNCİ YARIDA DA DURMADI

A Milli takımımız Türkiye ikinci yarıda da bir koyda atarak galibiyetini kesinleştirdiler. Maçın ikinci yarısında 59. dakikada ozan tufan topla bir kez daha buluştuk ve burada şut gol oldu. Ozan Tufanın her iki golü de aynı tarzda ve aynı şekilde atıldı ozan Tufan maçın yıldız ismi oldu. Skor artık 3-0 olmuştu ve Türkiye rahat bir nefes almıştır.

Maçını dakikasından sonra gol pozisyonları olsa da hiçbirisi nihayet ermedi. No ve oldukça pasif bir performans sergileyerek 90 dakika boyunca sahada yer aldı. Milli takımımız Türkiye kendi grubunda oynadı bu iki maçı da kazanarak altı puana ulaştı ve kendi gruplarında lider oldu. Bir sonraki hedef detone ile oynanacak olan maçın o maçta kazanmak için sahaya çıkacaklar.