Milli Takım Avrupa Şampiyonası Eleme Maçlarını Adana’da Oynayacak

Süper Lig’de 2022 – 2023 sezonu yaklaşık bir hafta önce oynanan maçlar ile sona erdi. Oyuncular, tatile çıktılar. Sadece Fenerbahçe ve Başakşehir oyuncularının Türkiye Kupası final maçı için çalışmalarına devam ettiklerinden bahsedebiliriz. Söz konusu maç da 11 Haziran 2023 Pazar günü oynandı.

Kulüp sezonunun tüm dünyada sona ermesinin ardından sırada milli takım maçları yer alıyor.

Türkiye Önemli Maçlara Çıkacak

Takdir edersiniz ki, tüm Avrupa ülkeleri, 2024 yılının Haziran ayında Almanya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na katılmayı hayal ediyorlar. Milli takımımız da benzer bir isteğe sahip! Türkiye, gruptaki ilk maçlarını Mart ayında oynadı. Ermenistan’ı deplasmanda mağlup etti. Ancak, Hırvatistan’a mağlup oldu.

Milli takımımız, Haziran ayında iki maça çıkacak. İlk olarak, 16 Haziran 2023 Cuma günü deplasmanda Letonya ile karşı karşıya gelecek. Türkiye’nin bu maçı kazanması şart! Bu maçın ardından rakibimiz Galler olacak. Grubun kaderi adına bir hayli önemli olan bu maç, 19 Haziran 2023 Pazartesi gününün programında yer alıyor. Bu maça Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu ev sahipliği yapacak. Maçın başlama saati 21.45 olarak belirlendi.

Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı

Göreve geldiği günden bu yana çok fazla eleştirilen Stefan Kuntz, geçtiğimiz günlerde Letonya ve Galler maçlarının aday kadrosunu açıkladı. 25 kişilik aday kadroda şu isimler yer alıyor.

  • Kaleci: Mert Günok, Uğurcan Çakır, Muhammed Şengezer
  • Defans: Zeki Çelik, Ferdi Kadıoğlu, Eren Elmalı, Cenk Özkaçar, Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak, Abdülkerim Bardakçı, Samet Akaydın
  • Orta Saha: Salih Özcan, Salih Uçan, Orkun Kökçü, Hakan Çalhanoğlu, Arda Güler, İsmail Yüksek, İrfan Can Kahveci, Cengiz Ünder, Kerem Aktürkoğlu
  • Forvet: Umut Bozok, Umut Nayır, Barış Alper Yılmaz, Kenan Karaman

Eylül ve Ekim Aylarındaki Maçların Nerede Oynanacağı Belli Oldu

Haziran ayının ardından uzun bir yaz tatili arası mevcut! Bir sonraki milli maçlar Eylül ayında oynanacak. Milli takımımız, 8 Eylül 2023 Cuma günü Ermenistan’ı konuk edecek. Bu maça Eskişehir Yeni Stadyumu ev sahipliği yapacak. 15 Ekim 2023 Pazar gününün programında yer alan Türkiye – Letonya maçına Yeni Adana Stadyumu ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Adana, çok uzun süreden bu yana herhangi bir milli maça ev sahipliği yapmıyordu. Hatta, Adana’daki son milli maçın 15 Kasım 2013 tarihinde oynandığından bahsedebiliriz. Milli takımımız, o gün Kuzey İrlanda’yı 1-0 yenmişti. Adanalı futbolseverler, on yıllık aranın ardından şehirlerinde milli maç oynandığını görebilecekler.

Milli takımımız önündeki tüm maçları kazanmak zorunda! Alınabilecek herhangi bir olumsuz sonuç bilhassa Stefan Kuntz’un sonunu getirebilir. Milli takımda antrenör değişikliği yaşanacağına dair iddialar mevcut! Hatta, Abdullah Avcı’nın ismi milli takım antrenörlüğü için geçiyor.