Milli Sporcumuz UWW Bireysel Dünya Kupası’nda Finale Yükseldi

Bu sene UWW Bireysel Dünya Kupası, Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenleniyor ve ülkemizi kadınlar 72 kilo kategorisinde milli sporcumuz Buse Tosun temsil ediyor. Milli sporcumuz Buse Tosun, UWW Bireysel Dünya Kupası’nın birinci turunda Hintli rakibi Preet Kaur Gursharan karşı karşıya geldi.

Hintli takibi Preet Kaur Gursharan’ı 12 – 11 mağlup eden milli sporcumuz Buse Tosun, çeyrek fiinale yükseldi. Çeyrek finaldeki rakibi ise Evgenia Zakharchenko oldu. Milli sporcumuz Buse Tosun, çeyrek finalde Rus sporcu  Evgenia Zakharchenko’yu 9 – 7 yenerek yarı finale yükselmeyi başardı. Yarı finaldeki rakip ise Alla Belinska oldu.

Milli sporcumuz Buse Tosun, bu kezde yarı finaldeki rakibi Ukraynalı Alla Belinska’yı çekişmeli geçen mücadelenin ardından 6 – 2 yenerek adını finale yazdırmayı başardı.

Milli sporcumuz Buse Tosun, Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenlenen UWW Bireysel Dünya Kupası’nda kadınlar kategorisinde altın madalyanın sahibi olabilmek adına Bulgar sporcu Yulia Vasileva Yaneva ile karşı karşıya gelecek.

Diğer Milli Sporcularımızın Aldıkları Sonuçlar

Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenlenen UWW Bireysel Dünya Kupası’nda, 53 kilo kategorisinde milli sporcumuz Zeynep Yetgil, birinci turda Fransız rakibi Hilary Honorine’yi 2 – 0 yenerek çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Çeyrek finalde ise daha önce sünya üçüncüsü olan Yunan rakibi Maria Prevolaraki’ye 4 – 0 yenilen milli sporcumuz Zeynep Yetgil, bronz madalya kazanabilmek için Belaruslu rakibi Zasina Sidakova ile kozlarını paylaşacak.

Öte yandan ülkemizi 62 kilo kategorisinde temsil eden Cansu Aksoy ise birinci turda Fransız rakibi Ameline Douarre’yi tuş pozisyonuna getirerek yenmeyi başardı ve çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde ise daha önceden dünya şampiyonu olan Kırgız rakibi Aisulu Tynybekova’ya kaybeden milli sporcumuz Cansı Aksoy, bir sonraki mücadelesinde Romen rakibi Kriszta Tunde ile karşı karşıya gelecek.

Ülkemizi 50 kiloda temsil eden milli sporcumuz Evin Demirhan ise birnici turda daha önceden dünya üçüncüsü olan Rus rakibi Ekaterina Poleshchuk’a 6 – 0 kaybetti.

Milli sporcumuz Evin Demirhan, repesajfa Moldovalı rakibi Maria Leorda ile mücadele edecek. 55 kilo kategorisinde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Bedia Gün ise ilk turda daha önceden Avrupa üçüncüsü olan Atarzyna Krawczyk’a 5 – 1 kaybetti.

UWW Bireysel Dünya Kupası’nda Müsabakalar Devam Ediyor

Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenlenen UWW Bireysel Dünya Kupası’nda, ikinci gün 5 müsabaka gerçekleşecek. 76 kiloda Yasemin Adar Dünya Şampiyonası finalinde yendiği Avrupa Şampiyonu Belarus Vasilitsa ile ilk turda karşılaşacak.

Daha sonra 68 kilo Nesrin Baş Ukraynalı Dünya Şampiyonu Alina Makhina Stadnik ile mücadele edecek. 65 kiloda Aslı Demir Alman Deborah ile kozlarını paylaşacak. 59 kiloda Elif Yanık, Sırp rakibi Anna ile kaşılaşacak. Son olarak 57 kiloda Mehlika Öztürk, Bulgar Evelina Nikolava ile karşı karşıya gelecek.