MİLLİ SPORCULARDAN TOKYO 2020 ÖNCESİ BAŞARILAR

Tokyo Olimpiyatları öncesi başarılı milli sporcularımız adım adım başarı basamaklarını tırmanıyor. Hem Avrupa’da hem de dünya yarışlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil eden milli sporcularımızın hedefi Tokyo Olimpiyatlarında da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. 

Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’nda, milli sporcular Merve Bekmez ve Tuğba Danışmaz sırasıyla kadınlar 20 kilometre yürüyüşte 1.33.08 ile ve kadınlar üç adım atlamada 14,09 metre ile altın madalyanın sahipleri oldu.

Milli sporcu Alperen Karahan, 19,75 metrelik derecesiyle Avrupa ikincisi olurken Milli ciritçi Müvevver Hancı ise gümüş madalyanın sahibi oldu.

Milli kürekçiler Mervenur Uslu ve Elis Özbay, 7-11 Temmuz’da Çekya’da düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanırken Kaan Yılmaz Aydın ve Aydın İnanç Şahin de üçüncülük ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Otomobil Sporlarında Başarı

10-11 Temmuz’da Hollanda’da 2021 Porsche Carrera Kupası gerçekleşti. Milli otomobil yarışçısı Ayhancan Güven, Almanya serisinin 5. Ayağının ikinci yarışmasında birinci oldu. Böylece Güven, pilotlar klasmanında 167 puana erişti.

Milli otomobil yarışçısı Cem Bölükbaşı da Euroformula Açık serisinin Macaristan’da gerçekleştirilen 4. ayak ilk yarışında birincilik kazandı. 

Kürek Dalında Milliler

7-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında Çekya’da düzenlenen 23 Yal Altı Dünya Şampiyonası’nda boy gösteren milli kürekçilerimiz Mervenur Uslu ve Elis Özbay, BLW 2x (Hafif kilo ümit kadınlar iki çifte) takımıyla altın madalyanın sahibi oldu. 

Ümit Erkekler (BM2) milli sporcularımız Kaan Yılmaz ve Aydın İnanç Şahin de üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Motor Sporları

10-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenen 2021 Porsche Carrera Kupası Almanya serisinin 5. Ayağının ikinci yarışında birinci olan Ayhancan Güven, podyuma çıktı.  Ayhancan Güven, Porsche Carrera Kupası Almanya serisinde ikinci birinciliğini elde etti ve pilotlar klasmanında 167 puanla ikinci sıraya yükseldi.

Cem Bölükbaşı ise Macaristan’daki Hungaroring pistinde kariyerinin ilk Eurofrmula yarışına çıktı. 29.11.495’lik derece ile yarışı zirvede tamamlayan Cem Bölükbaşı, ilk Euroformula birinciliğini de elde etmiş oldu.