MİLLİ MAÇA SEYİRCİ KONTENJANI

Milli takımımız 2022 Dünya Kupası kapsamında kendi grubunda eleme maçlarına çıktı. Son olarak bu ay 30 Mart Salı günü saat 21:45’te Letonya ile karşılaşacak olan A Milli takımımız Türkiye bundan önce oynadığı iki maçı da kazanarak oldukça iyi bir performans sergilemişti. Türkiye Letonya maçı İstanbul’da İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

Bu maç özelinde UEFA ve TFF Sağlık Kurulu protokollerinin izni ve kontrolleri aracılığıyla Türkiye Letonya maçı %15 seyircili olarak oynanabilecek. İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı toplamda 76 bin 761 seyirci kapasiteli bir stat. Bu stadın %15’i seyircili olarak biletlenecek ve Milli takımımız Letonya karşısında oynadı bu maçta az da olsa seyircileriyle daha da motive olacak ve taraftarlarıyla ama ben o mutluluğu o heyecanı yaşayacak. %15 seyirci 11 bin 500 kişiye denk geliyor. Biletler çok yakında detaylarıyla beraber satışa sunulacak.

MİLLİ TAKIM TARAFTARDAN ENERJİ ALACAK

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs kolit 19 salgını nedeniyle uzun bir süredir sevgili maçlar oynanmıyor. Tüm futbol takımları ve tüm futbol etkinlikleri hatta tüm dünyada yapılan spor etkinlikleri seyircisiz bir şekilde sessiz bir şekilde oynanıyor. Of Spor dünyası bu durumdan oldukça şikayetçi ve mutsuzdu.

Sadece milli maç özelinde olsa da %15 seyircili bir kapasite de oynanacak olan maç herkesin özlemini bir nebze de olsa dindirecek. Milli takımımız taraftarların sesi ve onların enerjisi ile sahada daha da coşacak ve 90 dakikanın her anında seyirci ile beraber heyecanlanacak sevinecek ve gollerin daha da bir anlamı olacak.

30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan bu seyircili Türkiye Letonya maçı için tüm sağlık önlemleri ve sağlık tedbirleri alınacak. Maça gelecek olan seyirciler girişte HES kodu göstermek zorunda olacak ve aynı zamanda da saha tüm hijyen kurallarına uygun bir şekilde temizlenecek.

MİLLİ TAKIM LETONYA’YA GOLLERİNİ HAZIRLIYOR

Şenol Güneş öğrencileri oldukça başarılı bir eleme süreci geçirdi. İlk olarak Hollanda ile karşı karşıya gelen milli takımımız Türkiye İstanbul’da oynanan Hollanda maçında rakibinin yenmesine izin vermeyerek dört kişilik bir skor ile maçı kazanmıştı. Sonrasında ise Norveç ile karşılaşan milli takımımız deplasmanda İspanya’da oynanan bu maçta karşı takımın hiç gol atmasına izin vermeyerek 3-0’lık bir skor ile maçı tamamladı. Şimdiyse sıra Letonya maçında.

Bu maçı da kazanarak kendi grubunda şu anda da lider olan milli takımımız Türkiye bu liderliği devam ettirmek istiyor. Bir sonraki eleme maçları eylül ayında oynanacak ve eylül ayına kadar en azından moralli bir şekilde hazırlanmak isteyen bu eleme sürecini üçte üç olarak Kapatmak isteyen Şenol Güneş öğrencileri Letonya maçı için tüm hazırlıklarını özenle uyguluyor.

İspanya dönüşte test yaptıran milli takımımızda iki futbolcu da koronavirüs testi pozitif çıktı. Bugün tekrar bir test yapılacak ve aynı kişiler de yeniden test pozitif çıkarsa o kişiler takım ile beraber sahaya çıkamayacak ve hemen karantinaya alınacaklar.

Letonya karşısında da müthiş bir performans sergilemek isteyen milli takımımız Türkiye titiz ve özenli bir şekilde hazırlıklarına devam ediyor ve seyircilerinin karşısında oynayacakları bu maçı kesin bir galibiyetle kazanmak istiyorlar.