Milli Güreşçimiz Taha Akgül 8. Kez Şampiyon Oldu

Dünya ve olimpiyat şampiyonlukları bulunan milli güreşçimiz Taha Akgül’den bir altın madalya daha geldi. Polonya’nın başkenti Varşova’da devam etmekte olan Avrupa Güreş Şampiyonası’nda mücadele eden milli güreşçimiz Taha Akgül, bir kez altın madalyanın sahibi oldu ve 8. kez Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. Avrupa Güreş Şampiyonası’nın finalinde serbest stil 125 kiloda mindere çıkan milli güreşçimiz Taha Akgül, finalde Rus rakibi Sergei Kozyrev ile mücadele etti. Rus rakibi Sergei Kozyrev’i finalde 9 – 2 mağlup etmeyi başaran milli güreşçimiz Taha Akgül, altın madalyayı kazanmayı başardı ve bir kez daha Avrupa Şampiyonu olmuş oldu.

Taha Akgül’ün Avrupa Şampiyonası Macerası

Polonya’nın başkentinde devam etmekte olan Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Taha Akgül, serbest stil 125 kilo kategorisinde mindere çıkarak mücadele etti. Milli güreşçimiz Taha Akgül, ilk turda daha önceden 3 kez dünya şampiyonu olmuş Gürcü rakibi Geno Petriashvili ile kozlarını paylaştı. Gürcü rakibi Geno Petriashvili’yi 6 – 1 mağlup eden milli güreşçimiz Taha Akgül, çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde ise Polonyalı rakibi Tomasz Kosciolek ile karşı karşıya gelen milli güreşçimiz Taha Akgül, takibini 6 – 1 yenerek yarı finale adını yazdırdı.

Yarı finalde ise Belaruslu rakibi Dzianis Khramiankpu ile kozlarını paylaşan milli güreşçimiz Taha Akgül, bu turda rakibini 4 – 0 yendi ve final biletini aldı. Avrupa Şampiyonası’nın finalinde ise Rus rakibi Sergei Kozyrev ile karşılaşan milli güreşçimiz Taha Akgül, rakibinin tüm agresifliği karşısında sakinliğini korudu ve 9 – 2’lik skorla zafer elde eden taraf oldu. Milli güreşçimiz Taha Akgül, böylelikle hem altın madalyanın sahibi hem de 8. kez Avrupa Şampiyonu olmuş oldu.

Bakan Kasapoğlu Tebrik Etti

Milli güreşçimiz Taha Akgül’ün Polonya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tebrik mesajı yayınladı. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yayınladığı mesajda Avrupa Şampiyonu olan Taha Akgül’ü tebrik etti. Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda da başarılı bir şekilde ülkemizi temsil edeceğine inandığını söyleyen Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, devam etmekte olan şampiyona mücadele eden tüm sporcularımıza başarılar diledi.