Milli Güreşçilerimizden 4 Madalya Geldi

Ukrayna’da düzenlenen 24. Outstanding Uluslararası Güreş Turnuvası’nda serbest stil 79 kiloda Ramazan Sarı, gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 79 kiloda mücadele eden Ramazan Sarı, Belarus ve iki Ukraynalı rakiplerini yenerek çıktığı finalde Avrupa şampiyonu Gürcü Nika Kenchadze ile karşılaştı. Rakibine yenilen Ramazan, ikinci olarak gümüş madalya elde etti.

Türkiye, böylece organizasyonu 1 altın ve 3 gümüş olmak üzere toplamda 4 madalya ile kapattı. Serbest stilde Süleyman Karadeniz altın, Soner Demirtaş ve Ramazan Sarı gümüş madalya elde etti. Grekoromen stilde ise Kerem Kamal gümüş madalyanın sahibi oldu.

Milli güreşçilerimiz, olimpiyat elemeleri öncesinde İtalya’da düzenlenecek olan turnuvaya katılacak. İtalya turnuvası is 4-7 Mart tarihinde düzenlenecek. Güreşte Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri, 18-21 Mart tarihinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek.

Süleyman Karadeniz Kimdir?

Süleyman Mustafa Karadeniz, Türk serbest stil güreşçisidir. 2020’de 2020 Avrupa Güreş Şampiyonasında 92 kg etkinliğinde altın madalya kazandı.

2019’da 2019 Güreş Dünya Kupası’nın erkekler serbest stil etkinliğinde yarıştı. Aynı yıl Kazakistan Nur-Sultan’da düzenlenen 2019 Dünya Güreş Şampiyonası’nda 92 kg’da madalya kazanmadan yarıştı. İlk maçını Azerbaycanlı Şamil Zübeyrov’a karşı kazandı ancak bir sonraki maçını Rus Alikhan Zhabrailov’a kaybetti. Zhabrailov bronz madalyalardan birini kazandı.

2020’de Sırbistan’ın Belgrad kentinde düzenlenen 2020 Ferdi Güreş Dünya Kupası’nda erkekler 97 kg etkinliğinde bronz madalyalardan birini kazandı.

Gümüş Madalya’nın Sahipleri

Kerem Kamal: Kerem Kamal, Greko-Romen bir Türk güreşçisidir. 2020’de 2020 Avrupa Güreşinde 60 kg etkinliğinde gümüş madalya kazandı. Roma, İtalya’da düzenlenen şampiyonalar. Bir yıl önce, bu etkinlikte bronz madalyalardan birini kazandı.

2018 yılında İstanbul’da düzenlenen 2018 Avrupa U23 Güreş Şampiyonası’nda erkekler 60 kg dalında altın madalya kazandı.  Aynı yıl Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen 2018 Dünya U23 Güreş Şampiyonası’nda o etkinlikte bronz madalyalardan birini kazandı.

Soner Demirtaş: Soner Demirtaş, 74 kg liginde yarışan bir Türk serbest stil güreşçidir. 2016,  2017 ve 2018’de Avrupa şampiyonluğunu kazandı. Rio Olimpiyatları’nda bronz madalya kazandı.