Milli Güreşçiler Sahne Alıyor

Bir haftayı aşkın süredir devam eden 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya sıralamasında ilk sırada Çin bulunuyor. İkinci sırada organizasyon sahibi Japonya ve üçüncü sırada ise ABD var! Toplam madalya sıralamasında da bu üç ülke; diğer ülkelere fark atmış durumda!

Türkiye; 31 Temmuz 2021 tarihine kadar iki bronz madalya kazanmıştı. Hakan Reçber ve Hatice Kübra İlgün; tekvando kategorisinde iki bronz madalya ile göğsümüzü kabarttı. Son olarak, Mete Gazoz; okçuluk kategorisinde elde ettiği başarı ile ilk altın madalyayı ülkemize getirdi. Bir başka deyişle, Türkiye’nin şu ana kadar biri altın, ikisi bronz olmak üzere üç madalyası bulunuyor. Türkiye; organizasyona katılan ülkeler arasında 33. sırada yer alıyor.

Güreş Müsabakalarında Madalya Beklentisi Yüksek

Türkiye’nin iddialı olduğu kategorilerin başında gelen güreş kategorisindeki yarışlar başlamak üzere! Bu noktada, hem erkek hem de kadın sporcularımızın madalya getirmesi en büyük temennimiz! Grekoromen stilde 60 ve 130 kg dışında serbest stilde birçok sporcumuz maçlara çıkacak.

Bu noktada, serbest stilde 76 kiloda sabah aşamasında son 16 ve çeyrek final turu maçları oynanacak. Bu maçlar; TSİ 05.00’te başlayacak. Makuhari Messe’de gerçekleşecek olan organizasyonların büyük heyecana sahne olması bekleniyor.

Rıza Kayaalp Ne Zaman Mindere Çıkacak?

Ülkemizi gururlandıran Rıza Kayaalp; 130 kiloda mindere çıkmaya hazırlanıyor. 2008 Pekin Olimpiyatları’nda derece elde edemeyen Kayaalp; 2012 Londra Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanmıştı. 2016 Rio Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanarak İstiklal Marşı’mızı tüm dünyaya dinletmişti. 1989 doğumlu Kayaalp; belki de son olimpiyatında bu sefer altın madalya kazanmak adına mücadele edecek.

Madalya beklenen isimlerden bir diğeri de Kerem Kamal! 22 yaşındaki sporcu; grekoromen 60 kiloda ülkemizi temsil edecek. Oyunlardaki ilk mücadelesinde elinden geleni yapacağını ifade eden Kamal; oldukça heyecanlı!

Kadınlar güreş kategorisinin öne çıkan isimlerinden birisi de Yasemin Adar! 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda sekizinci olan sporcunun çok sayıda Avrupa ve Dünya şampiyonluğu bulunuyor. Adar’ın tek hedefi altın madalya!

Sonuç olarak, sporseverler; güreş kategorisindeki maçlarda bilhassa bu üç ismi takip etmeli!