Michael Jordan’dan Covid Yardımı

Dünya basketbolunun gelmiş geçtim en büyük ve popüler isimlerinden biri olan Micheal Jordan, dünyaya geldiği Wilmigton’da sağlık merkezi yapımı için tam 10 milyon dolar bağış yaptı.

Jordan Sağlık Koşullarına Dikkat Çekti

Oynadığı basketbolun dışında özel hayatına ve saha dışında yaptıkları ile de adından bahsettiren ünlü basketbolcu yeni tip korona virüs (covid-19) pandemi sürecinde doğduğu yere sağlık merkezi yapımı için büyük bir bağışta bulundu ve bir kez daha adından bahsettirdi.

Micheal Jordan saha içinde gösterdiği başarıların yanında saha dışında da adından söz ettiriyor. Dünya çapında bir sporcu olarak spordan en çok kazanan isimlerden biri olan Micheal Jordan, Nascar’a da adım attı.

Yatım yüz yıllık Nascar tarihinin ilk siyahı başkanı olan Jordan’ın takımı, Bubba Wallace’ın kullandığı 23 numaralı araç ile Daytona Pisti’nde kameralın önüne geçti. Wallace da yarışın tek siyasi sürücüsü oldu ve damalı bayrağı 17. Sırada gören isim oldu.

Doğduğu Şehri Unutmadı

Tarihi yarışın bir gün sonrasında is Micheal Jordan, doğduğu şehir olan Wilmogton’a sağlık merkezinin yapımı için 10 milyon Dolarlık bir bağış yaptı. Yapılan açıklamaya göre bu sağlık merkezlerinde sigortasız kişiler de tedavi görebilecek.

Özellikle tüm dünyanın yaşadığı pandemi ile birlikte sağlık sektörünün önemi artık ve insanların sağlıklarına çok daha dikkat etmesi gereken bir dönme girilmiştir.

Dünyaca ünlü basketbolcu Micheal Jordan bunu es geçmeyerek Wilmigton şehrine ciddi bir bağışta bulundu ve herkesin sağlık hizmeti alabilmesi için şehre yapılan yeni sağlık merkezinde sigortasız kişilerin de yararlanabileceği belirtildi.

Novant Health’ün yürüttüğü organizasyona 2019 yılında 7 milyon dolarlık bir bağış yapan Micheal Jordan, Charlotte’ta da iki sağlık merkezinin açılışına da öncülük etmişti. Doğduğu topraklara ve sağlık koşullarına önem veren Micheal Jordan ününü iyiye kullanan dünya yıldızlarından biri.

NBA takımlarından Charlotte Hornets’ın da sahibi olan Micheal Jordan’ın bu şehirde açtığı sağlık merkezleri 4 bin 500 hastaya hizmet veriyor. Noval Halth vrierine göre bu merkezlerde de yaklaşık olarak 1000 kişiye Covid-19 ilaçları sağlandı.