Mete Gazoz Tokyo 2020’de Olimpiyat Şampiyonu Oldu

Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda milli sporcu ve atletlerimiz her geçen gün farklı farklı başarılara imza atıyor. Bugün de Mete Gazoz klasik yay bireysel alanında ülkemizin ilk okçuluk alanında olimpiyat madalyası kazanmasına vesile oldu.

22 yaşındaki Mete Gazoz altın madalya kazanarak Olimpiyat Şampiyonu oldu. Mete Gazoz zorlu yollardan bugüne, 31 Temmuz Cumartesiye geldi. Tüm bu süreçte ondan desteğini bir an olsun esirgemeyen ailesi ve antrenörleri Mete’nin en büyük destekçileri oldu.

Mete Gazoz henüz daha 22 yaşında ve yolun başında. Ülkemize ve kendi kariyerine daha çok başarı ekleyeceğine artık tüm ülke olarak inanıyor ve onun en büyük destekçileri olarak her zaman yanında olacağımızı biliyoruz. Mete Gazoz finalde rakibi İtalyan Mauro Nespoli’yi 6-4 yendi.

Mete Gazoz’un Kariyer Basamakları

1999 İstanbul doğumlu olan Mete Gazoz tüm kariyerini İstanbul Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü’nde inşa etti.     Mete Gazoz küçük yaştan itibaren bu kariyere ve bu başarılara hazırlanmak için kendisinden çok fazla ödün vererek çalışmalarını sürdürdü.

Belki de çocukluk ve ergenlik dönemlerini normal ve standart olarak yaşayamayan Mete Gazoz tüm bu fedakarlıklarının karşılığını bugün Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda aldı. Mete Gazoz 19 yaşında iken ilk Bakü Avrupa Oyunları’na giderek ülkemizi temsil etti.

2016 yılında da okçuluk alanında ilk başarısını kazandı. 2016 Nottingham Avrupa Şampiyonası’nda bireysel alanda gümüş madalya kazanarak ilk madalyasını aldı. Yine 2016 yılında Rio Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden Mete Gazoz madalya kazanamasa da o dönem ülke çapında oldukça tanındı.

Arda Turan’ında sosyal medya paylaşımlarının etkisi ile Mete Gazoz ülkede yer alan sporculardan çok fazla destek aldı o dönem. 2016 yılında kendisine bir söz verdi ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda madalya kazanacaktı.

Genç yıldız Mete Gazoz bugün o sözünü tuttu. Tüm dünyanın gözü önünde Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda ülkemizi ve kendisini gururlandıran Mete Gazoz sonuna kadar o altın madalyayı hak etti.

Mete Gazoz’un Spor Geçmişi

Genç yıldız Mete Gazoz okçuluk öncesinde kasları ve koordinasyonu gelişsin diye yüzme, basketbol, piyano ve resim kurslarına gitti. Dikkati gelişsin diye de bu kurslara giden Mete Gazoz hayatını okçuşuk kariyerine adamış çok başarılı genç bir sporcu. Yolun açık olsun Mete Gazoz!