MESUT TARAFTARA JEST YAPTI

İstanbul’a gelerek kontrat imzalaması beklenen Mesut Özil, toplumsal medya hesabındaki görselini en sonucunda Sarı Lacivert yaptı. Günlerdir toplumsal medya hamleleriyle Fenerbahçelileri heyecanlandıran Mesut’un bu hamlesi Fenerbahçeli taraftarları adeta kendinden geçirdi.

10 NUMARAYI GİYEMEYECEK

Almanya Milli Takımı, İspanyol devi Real Madrid ve İngiliz devi Arsenal’de 10 numaralı formayı terleten Mesut Özil, Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de de 10 numarayı istedi. Ancak Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe’de bu forma numarası şu an için başka bir oyuncu tarafından giyiliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Sportif Ekipman Talimatı’na bakılırsa Samatta’da bulunan 10 numara, sürem sonuna kadar devredilemez. Futbol kamuoyu ve taraftarlar Mesut Özil’in 23 numaralı formayı giymesini bekliyordu ancak, aslen Zonguldaklı olan Özil, memleketi Zonguldak’ın plaka numarası olan 67 numarayı tercih etti. Sezonun kalan süresinde memleketinin plakası olan 67 numaralı forma ile ter dökecek olan star solak, gelecek sezon itibariyle Fenerbahçe’nin yeni 10 numarası olacak.

Schalke 04 takımındayken performansıyla ses getirmeye başlayan Mesut Özil , sırayla Almanya ekiplerinden Werder Bremen, İspanyol devi Real Madrid ve İngiliz devi Arsenal’da forma giydi. Alman ekiplerinden Schalke’de 17, Werder Bremen’de 11 numaralı giyen yıldız oyuncu, Real Madrid’deki ilk sezonunda 23 numarayı sırtına geçirmişti.

Lassana Diarra’nın Real Madrid ile yollarını ayırmasından sonra 3 sezon boyunca İspanyol devi Real Madrid’de 10 numaralı formayla ter döken Özil, 2013/14 sezonunda kadrosuna dahil olduğu Arsenal’da evvela 11 numarayı giydi. 5 sene bu formayla oynayan Türk asıllı Alman oyuncu, Jack Wilshere’ın ayrılığı sonrası 10 numarayı devraldı.

Almanya Milli Takımı’na 17 numarayla giriş icra eden Özil, 7 sene süresince 8 numaralı forma ile oynadıktan sonrasında 2016/17 ve 2017/18 sezonlarında 10 numaralı forma ile savaşım etti.

İBRAHİM KALIN’DAN HOŞGELDİN MESAJI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Mesut Özil’in Fenerbahçe tweet’ini alıntılayarak, Evine, yurduna hoş geldin sevgili Mesut Özil şeklinde bir mesaj yayınladı.

TARAFTARLAR UÇAĞI İZLEDİ

Fenerbahçe’nin ilke anlaşmasına vardığı dünya yıldızı futbolcu Mesut Özil’in uçağı saat 00.15’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapacak. Mesut Özil’in Londra’dan İstanbul’a olan yolculuğu da Fenerbahçeli taraftarların ilgisini çekti. 100 binden fazla kişi, star oyuncuyu taşıyan uçağın nerede bulunduğunu an be an takip ediyor. Mesut Özil transferi Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Fenerbahçeli taraftarlar Mesut’u taşıyan uçağın Londra’dan kalktıktan sonrasında nerede bulunduğunu dakika dakika takip ettiler. Uçuşlarla alakalı ayrıntılı bilgiler veren flightradar24 sitesinde en oldukça takip edilen uçuş, 100 binden fazla kişiyle Mesut Özil’i Londra’dan İstanbul’a getiren KOC10 uçağının yolculuğu oldu.