Mesut Özil’in İlk Maçı Belli Oldu

Sarı Kanarya Fenerbahçe’nin devre arası transfer sezonuna bomba gibi düştüğü dünya yıldızı Mesut Özil transferinde son gelişme olarak geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncu ve ailesi özel Koç10 uçağı ile İstanbul’a gelmişti.

Daha sonrasında ailesi ile birlikte Mesut Özil karantinaya girmişti. İşte Mesut Özil’in çubuklu formayı ne zaman giyeceği belli oldu. Önümüzdeki hafta Süper Lig’de ikinci yarının ilk maçı olan Çaykur Rizespor Fenerbahçe karşılaşmasında yer alması bekleniyor.

Mesut Özil En Büyük Transfer

Çubuklu formayı giymek için gün sayan Mesut Özil, gelecek pazartesi gününden itibaren takımın geri kalanı ile birlikte sahada yer alacak. Fenerbahçe’ye transferi dünyada ses getiren Mesut. Özil, her kesimden övgü ve destek aldı. Türk futbolu için önemli bir transfer olduğu belirtilen Mesut Özil’in genel olarak Türk Futbol Ligi’nin kalitesini arttırdığını belirtti.

Yılmaz Vural, Fenerbahçe’nin yeni transferi Mesut’un Türkiye’ye gelmiş en büyük oyuncu olduğunu belirtti. Mesut’un kariyer olarak Türkiye’ye gelen, gelmiş geçmiş en büyük yıldız ifadelerini kullandı.

Dünya Şampiyonu olmuş, Avrupa Şampiyonu olmuş (U21), Real Madrid’de oynamış bir oyuncu olduğunun altını çizdi. Hagi, Alex gibi oyuncularında transferlerinin önemli olduğunu fakat Mesut Özil yanında bu isimlerin biraz lokal kaldığını belirtti.

Hafta başında çalışmalara başlaması beklenen yıldız futbolcu Mesut Özil, daha sonra takım ile antrenmanlara katılacak. 32 yaşındaki futbolcunun 30 Ocak’ta oynanacak ikinci yarının ilk maçı olan Çaykur Rizespor maçında siftah yapması bekleniyor.

Mesut Transferi Türk Futbolu’nu Etkileyecek

Antalyaspor’da yer alan Lukas Podolski, Mesut Özil’in ligin kalitesini yükselteceğini söyledi. 32 yaşın hala üst düzey futbol oynamak için yeterli olduğunu belirtirken Fenerbahçe’yi yukarı taşıyacağını söyledi. 90 dakika içinde 60 dakika futbol oynayabiliyor ve bu inanılmaz dedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir de Mesut Özil transferinin Süper Lig’in marka değerini artıracağını belirtti. Nihat Özdemir, Mesut Özil’in Ligin TV’den izlenme oranlarının bile artacağını bunun sadece Fenerbahçeliler için değil tüm futbolseverler için onu izlemek için statlara gideceğini söyledi. Mesut Özil’in yaşı gereği kariyerini burada tamamlayacağını ön gören Nihat Özdemir, gençlere de örnek olacağını belirtti.