MESUT ÖZİL’İN ADI NEWCASTLE UNİTED İLE ANILIYOR

Sarı lacivertli takımın kadrosuna katmak için çok uğraştığı yıldız isim Mesut Özil Fenerbahçe forması ile çıktığı karşılaşmalar da gösterdiği performans ile büyük hayal kırıklığı yarattı.

Taraftarın sürekli sahada görmek istediği yıldız isim Mesut Özil kötü performansı ile kadroda zor yer bulurken tecrübeli teknik adam Vitor Pereira ile de bir türlü yıldızı barışmayan oyuncu hoca ile de sorunlar yaşamıştı.

Son karşılaşmada ise UEFA Avrupa Ligin de Antwerp maçında oyundan alındıktan sonra yerde ki şu şişelerini tekmeleyen yıldız isim için Premier Lig ekiplerinden Newcastle United ile adı geçiyor.

MESUT ÖZİL İNGİLTERE’YE GERİMİ DÖNECEK?

Yıldız isim Mesut Özil kariyerinde en önemli yere sahip olan yerlerden birisi İngiltere’ de Arsenal ile birçok başarı kazanmış olan oyuncu adı yeniden Premier Lig ekipleri ile geçmeye başladı.

Arsenal ile İngiltere ‘ de Emirates Kupası, FA Cup, gibi kupaları kazanarak kariyerinde önemli bir yere sahip olan oyuncu için bu kez İngiltere’ nin son günler de gündeme gelen takımı Newcastle United ilgilisi olduğu ortaya çıktı.

Bilindiği gibi son günler de Premier Lig ekibi Newcastle United, Suudi Arabistan destekli bir konsorsiyum tarafından 300 milyon sterline (480 Milyon Dolar) satın alınmıştı. Newcastle United bu sayede dünyanın en zengin kulübü olurken kulüp yeni sahibi gelecek sezon 1.5 milyar dolar transfer bütçesi ayırmaya hazırlanıyor. Newcastle United’ın yeni sahibi Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed bin Selman’ın gelecek sezon transfer de yıldız isim Mesut Özil ile de yakından ilgilendiği ortaya çıktı. İngiliz ekibi için gelecek sezon da yeni bir yapılanma ile oldukça gülü bir kadro kurulması beklenen takım yıldız oyuncular ile yakından ilgilenmeye başladılar.

MESUT ÖZİL’İN YÜZÜ GÜLMÜYOR

Sarı lacivertli takımın büyük umutlar ile kadrosuna kattığı dünyaca ünlü yıldız isim Mesut Özil geçtiğimiz sezonun devre arasında kadroya katılan oyuncu sarı lacivertli forma ile çıktığı 22 resmi maçta 3 gol atıp 2 de gol pası veren oyuncu beklenen performansın bir hayli altında kaldı.

Kadroya girmek te de zorlanan Mesut Özil oyundan alınınca da çılgına dönüyor. Son UEFA Ligi Avrupa maçında oyundan alınınca yerdeki şişeleri tekmeleyen Mesut Özil bir hayli tepki göstermişti.

Tecrübeli teknik adam Vitor Pereira ile de bir türlü yıldızı barışmayan oyuncu kadroya girmekte zorlanıyor. Çıkan haberler arasında sarı lacivertli takımın yöneticilerinin teknik adam Vitor Pereira ile görüşüp yıldız isim Mesut Özil ‘i daha çok sahada görmek istedikleri haberleri de oraya çıkmıştı.

İkili arasında yaşanan bu gerginlik bununla da sınırlı değil süper lig de Hatay maçında ısınıp oyuna alınmaması ardından üstünde ki yeleği çıkarıp teknik adam Vitor Pereira nın önüne atmıştı.