Mesut Özil’e Özel Plan Hedefleniyor

Spor Toto Spor Lig’in 26. Haftasında Göztepe ile sahasında karşılaşacak olan Fenerbahçe hazırlıklarına kaldığı yerden devam ediyor. Hazırlıklarına devam ederken konuk ekipte de sarı lacivertli takımının yıldızı olan Mesut Özil için özel çalışmaların yapıldığı biliniyor.

Spor Toto Süper Lig’de pazar günü deplasmanda Fenerbahçe ile kritik bir 90 dakikaya çıkacak olan Göztepe’de Mesut Özil telaşı söz konusu.

Mesut Özil’i Analiz Ettirdi

Sarı kırmızılı takımın teknik patronu Ünal Karaman, sarı lacivertli takımın ara transfer döneminde Arsenal ekibinden kadrosuna eklediği dünya yıldızı Mesut Özil için özel çalışmalar yapmayı planlıyor.

Fenerbahçe’de son maçta Mesut Özil’in sahaya ilk 11’de çıkması rakip takıma psikolojik olarak bir baskı oluşturdu. Aynı baskıyı üzerinde hissetmemek için Göztepe elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Yeni Asır’da yer alan bir habere gör transferinin ardından uyum sorununu da kısa bir süre içerisinde aşarak takım ile daha fazla süre almaya başlayan dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil’i analiz ettiren Ünal Karaman dersini iyi bir şekilde çalışıyor.

Mesut için İki Kişi Görevlendirildi

Antrenmanlarda öğrencilerine devamlı olarak Mesut Özil ile ilgili uyarılarda bulunan Ünal Karaman, yıldız oyuncuyu iki futbolcu ile marke edecek. Orta sahada Obinna’dan Mesut’un adete gölgesi gibi olmasını talep eden Ünal Karaman, stoperde ise Alpaslan’ı da futbolcuyu marke etmesi için görevlendirdi.

Mesut Özil’in duran toplardaki etkinliğini iyi bilen ve oyuncuyu analiz ettiren Ünal Karaman, öğrencelerinin ceza alanına yakın bir bölgede faul yapmamaları konusunda da ikazlarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut tarafından takımın saha içindeki yeni lideri olarak lanse edilen Mesut Özil’e göz açtırmayacak şekilde öğrencilerine antrenman yaptıran Ünal Karaman, bu şekilde Fenerbahçe’yi sahadan silmeyi hedefliyor. Diğer iki rakibi ile birlikte zirve yarışında olan ve aynı puana (51) sahip olan Fenerbahçe’nin ise İzmir temsilcisine karşı iyi bir oyun sergilemesi ve rakiplerinden geri düşmemek için maçtan 3 puan alarak ayrılmayı hedefliyor.

Fenerbahçe’ye transferi ile ülke ve dünya gündeminde büyük yankı uyandıran Mesut Özil, sarı lacivertli forma ile biri kupa olmak üzere toplamda 4 maça çıktı. Şimdiye kadar sarı lacivertli forma ile 185 dakika görev aldı.