MESUT ÖZİL YENİ YUVASINA GELDİ

Dünyaca ünlü futbolcu Alman asıllı Mesut Özil yeni yuvasına, evine, Kadıköy’e dün itibariyle geldi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu üzerinden takımı Fenerbahçe’nin resmi sayfası ile şarkı paylaşımları, sarı lacivert kalpler ve kum saati emojileri ile beraber sosyal medya dilinde resmi olarak taraflar transferi onayladılar.

ÖZEL UÇAKLA YOLCULUK

Hemen ertesi gün tüm resmi açıklamalar geldi ve evet Mesut Özil resmi olarak artık Fenerbahçe’de. Transfer sürecini daha da hızlandırmak ve işleri daha kolaylaştırmak için Fenerbahçe Yönetimi Ali Koç’un sahibi olduğu şirketin özel aracı ile dün akşam, 17 Ocak Pazar günü değerli oyuncusunu getirtmek için Londra’ya uçak gönderdi.

Londra’dan İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne gelen uçuşu uçak takip sistemi üzerinden tam tamına 365 bin kişi izledi. Bir anda tüm Türkiye bu uçuşu takip etmeye başladı ve tüm sosyal medya platformlarından konuşulan tek konu buydu. Mesut Özil’in uçuşunun ülkeye inmesinden ilk açıklamasına kadar herkesin merak ettiği süreci canlı olarak spor kanalları yayımladı.

MESUT RÜYASI GERÇEK OLDU

Transfer döneminin en önemli transferi Fenerbahçe takımında geldi. Tüm dünyanın da bizle beraber merakla izlediği süreç Fenerbahçe ile mutlu sonda bitti. Artık Fenerbahçe için yepyeni bir dönem başlıyor. Yeni yaptığı transferler ile ve özellikle de Mesut Özil’le artık ligde çok fakrlı bir yerde olacağına inanan sarı lacivertliler büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorlar.

Süreçte neler olacak ve transferler takıma nasıl bir katkı sunacaklar bunları ilerleyen günlerde daha net göreceğiz. Mesut Özil’in transfer ve uçuş yolcuğunu tekrar dönersek eğer Mesut Özil’i Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kemal Danabaş ve Selahattin Baki ile Sportif Direktör Emre Belözoğlu havalimanında karşıladı.

Mesut Özil ilk açıklama olarak çok heyecanlı ve mutlu olduğunu bu sürecin sadece ve sadece Fenerbahçe için bir rüya olmadığını kendisi için de büyük bir rüya olduğunu belitti. En kısa sürede takım arkadaşlarıyla beraber maça hazırlanmayı, maça çıkmayı ve tabii ki de onlarla tanışmayı istediğini dile getiren Mesut Özil tekrar mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirerek sözlerini bitirdi.