MESUT ÖZİL RESMİ OLARAK FENERBAHÇE’DE

Beklenen açıklama her iki taraftan da geldi. Mesut Özil artık resmi olarak Fenerbahçe’de. “Gel gündüzle gece olalım” şarkısı şu an tüm Fenerbahçeli taraftarların dilinde. Mesut Özil üst üste paylaşım yaptığı istanbul’a 3,5 yıllık sözleşme ile geliyor. Fenerbahçe ile hafta içi resmi sözleşmeyi imzalayacak olan Alman asıllı oyuncu Özil çok yakında İstanbul’a gelecek ve uzun bir süre Türkiye’de forma giyecek.

Fenerbahçe ara transfer döneminde en önemli ve en merak edilen transfer sürecinde en nihayetinde resmiyete döktü ve taraflardan resmi açıklamalar niteliğinde olan tweet paylaşımları geldi. Fenerbahçe yönetimi “Gel gündüzle gece olalım” şarkı sözünü ve kum saatini paylaştı birkaç saat önce. Mesut Özil‘de bu paylaşımı yorum yaparak cevapladı ve sarı lacivert kalp emojilerine o da kum saati emojisi ekleyerek herkesin aklındaki acaba mı sorusunu kesinleştirdiler.

FENERBAHÇE MESUT İLE BULUŞMAYA GÜN SAYIYOR

Devre arası, transfer döneminin başından beri bu transfer gündemdeydi. Her gün başka bir açıklama her gün başka bir paylaşım ve dedikodu spor dünyasını karıştırıyordu. Fenerbahçe Yönetimi tamamen sessizliğini korurken Mesut Özil cephesinden sürekli olarak İstanbul paylaşımları, İstanbul ve Kadıköy güzellemeleri gelmişti fakat net bir açıklama yoktu.

Arsenal ile karşılıklı olarak anlaşmasını bitiren Mesut Özil 3,5 yıllık sözleşme ile Fenerbahçe’nin kadrosuna dahil oldu. Önümüzdeki hafta içi İstanbul’a gelerek resmi imzaları atacak Mesut Özil. Tüm dünya bu akşam bu haber ile yakından ilgilendi. Hem Fenerbahçe için hem de Mesut Özil için önemli bir haber.

Özellikle rakip takımlar Süper Lig arasından sonra nasıl bir rakip, nasıl birFenerbahçe ile karşı karşıya gelecekler bilmiyorlar ve bu bilinmezlik rakipler için daha zorlu. Sarı lacivertli oyuncular ve taraftarlar bu haber karşısında oldukça mutlu ve gururlular.

MESUT 67 NUMARALI FORMAYI SEÇTİ

Başarılı oyuncu Mesut Özil 10 numaralı forma başka bir Fenerbahçeli oyuncu Samatta’da olduğu için yarım sezon boyunca memleketi Zonguldak’ın plaka kodu olan 67 numarayı seçti forma numarası olarak. Yarım sezon 67 numara ile ter dökecek olan Mesut Özil sonraki 3 yıl boyunca Fenerbahçe’nin 10 numarası olacak.